Bio kokosový olej

Ze všech stran se na nás valí informace o tom, jak správně jíst, v jakých intervalech a porcích, popřípadě jak jídlo zdravěji připravovat. Zvlášť ta poslední informace je velmi důležitá a měli bychom ji věnovat zvýšenou pozornost.

Můžeme totiž jíst pravidelně po malých dávkách, pokud ale nebude naše strava připravena z kvalitních surovin, je nám to bohužel na nic a kýžený efekt tohoto stravování se zkrátka a dobře nedostaví.

Takovou samostatnou kapitolou by mohlo představovat například smažení. Mezi nejzdravější olej, na kterém by jsme měli své pokrmy připravovat patří bezesporu bio kokosový olej. Má hned několik významných pozitiv. Kokosový olej totiž pochází z ekologické farmy a pyšní se tak označením Bio, je také velmi šetrný k životnímu prostředí. Mezi další klady patří, že neobsahuje „trans“ mastné kyseliny, v těle se rychle rozkládá, umožňuje vstřebávání velkého množství vitamínů a minerálních látek do lidského organismu a neukládá v něm velké množství tuku.

Kvalitní panenský kokosový olej také nepřetěžuje lidský organismus volnými radikály a svým složením napomáhá tvorbě prospěšného HDL Cholesterolu a odbourávání negativního LDL Cholesterolu a to za pomoci Kyseliny Laurové, kterou ve velkém množství obsahuje a to téměř až v 50%. Důležité je také zmínit fakt, že kokosový olej je velmi dobře dostupný a to za příznivou cenu.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top