Bytový a hotelový textil

Je v celku logické, že se většina z nás cítí lépe v prostředí, které je nějakým způsobem útulné. Málokomu kolem sebe vyhovuje strohost bílých stěn. Tudíž abychom se cítili spokojeně, dobře se nám pracovalo, relaxovalo a zkrátka jednoduše dobře žilo, je potřeba interiérům v našem okolí trošku pomoct.

Milovníci minimalistického stylu se nemusí děsit. Nebude se jednat o nepřeberné množství váziček a jiných doplňků na poličku. Ba naopak. Bavit se chceme o doplňku, který se jmenuje bytový textil.

Zútulnit tak můžeme i natolik strohá místa, jako jsou například studené okenní tabule a to velmi jednoduchým způsobem. Stačí jim přidat vkusnou záclonu či závěs a i ty nejobyčejnější okna najednou působí velmi příjemným dojmem. Záclony můžeme také ozvláštnit dekorační sponou či řasící stuhou a rázem dostanou úplně jiný rozměr. V ložnici či dětských pokojích můžeme interiér příjemně oživit zase krásným povlečením, přehozem na postel či dekoračními polštářky. Ty můžeme samozřejmě využít také v obývacích pokojích. Kuchyň si potom můžeme ozvláštnit typickými pomůckami k vaření, jako jsou zástěry, utěrky či veselé chňapky. Snad největší odpočinek a relax člověk zažívá při dlouhé koupeli. Proto bychom na koupelnu neměli rozhodně zapomínat a dopřát jí i sobě kvalitní ručníky, župany či koupelové předložky.

Samostatnou kapitolou je potom hotelový textil. Je v celku jedno, zda se jedná o velký hotel či rodinný penzion. Důležité je, aby na nás udělal dobrý dojem. Stejně jako v našem domově se totiž chceme i na cestách cítit komfortně. Tudíž například nadýchané ručníky, příjemné povlečení a čisté ubrusy u jídla jsou zde naprosto klíčové. Stejně jako pěkné záclony, které jsou mimochodem velmi důležité pro soukromí při ubytování, jsou skvělým doplňkem také zatemňovací závěsy, které nám poskytnou skutečně dokonalý odpočinek a načerpání síly.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top