Bytový textil

To, že náš domov je místem, kde bychom se měli všichni cítit dobře a spokojeně je víceméně samozřejmé. Co už však tak jasné nemusí být, je fakt, jak efektu útulnosti a pohodlí dosáhnout a to co nejsnadnějším a finančně dostupným způsobem.

Když pomineme menší interiérové doplňky, dostaneme se přirozeně k bytovému textilu. A k němu patří neodmyslitelně záclony, závěsy, lůžkoviny a povlečení, ale také například stále oblíbenější alternativa k odpočinku ve formě sedacích vaků.

Záclony jako takové dokáží zútulnit skutečně každé okno a tím pádem dodat místnosti nádech zabydlenosti a útulnosti. Okna nepůsobí chladně, ale naopak získají šmrnc a vy naopak získáte více soukromí a klidu. Vybírat můžete mezi záclonami kusovými, které se dají jednoduše pověsit na okno rovnou nebo si nechat ušít záclonu na míru. Můžete si ji také nechat po jejích okrajích obšít a na její horní lem našít řasící stužku pro maximální efekt. Záclony můžete také doplnit vhodným závěsem a sladit je tak barevně i stylově k vaší konkrétní představě a interiéru.

Mezi další bytový, avšak neméně důležitý, textil patří povlečení. To se může suverénně řadit hned vedle postele jako druhá nejdůležitější součást ložnice. Jelikož každý z nás stráví spánkem značnou část svého života, nemá smysl kupovat povlečení za přehnaně nízkou cenu na úkor jeho kvality. Kromě rozlišení zda chceme povlečení na jedno či dvojlůžko, můžeme volit mezi provedením krepovým, saténovým, bavlněným s příměsí saténu či bambusového vlákna. Samozřejmostí je také celá barevná škála motivů a vzorů včetně povlečení pro děti.

Do dětských pokojů a pokojů náctiletých potom skvěle zapadnou a doplní interiér sedací vaky. Sedací vak se totiž stává stále oblíbenějším místem odpočinku a relaxace. Skládá se z kvalitní polyesterové látky s potiskem, která je vyplněná určitým množstvím kuliček, které se dají libovolně doplnit, případně odebrat tak, aby sedací vak sloužil k maximální regeneraci a odpočinku celého těla.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top