Chytáte se na zimní dovolenou? Nepodceňte pojištění!

Právě nyní je ideální doba na zakoupení lyžařského zájezdu do zahraničí. Většina cestovních kanceláří totiž poskytuje výhodné first minute slevy. Rezervovali jste si zájezd a nyní už jen počítáte dny do dojezdu? Ještě na chvilku se vraťte do reality a podívejte se na praktické rady, jak si na cestu zařídit výhodné pojištění, které vás ochrání. Lyžování je totiž veliká zábava, ovšem také risk, na jehož konci může být vážné zranění a obrovský dluh.

Ceny jsou vysoké, s pojistkou se bát nemusíte

Lékařská péče je drahá všude na světě. Běžná ošetření stojí několik tisíc, operace jsou záležitostí několika milionů korun. V horách je třeba počítat i s tím, že vás v případě úrazu bude transportovat horská služba, ani její výjezd není levnou záležitostí. Bez pojištění je to jasné – vše budete hradit z vlastního. Máte-li cestovní pojištění do zahraničí, nic platit nebudete, kryje vás pojišťovna. Další jiný argument, proč vyrazit na hory s pojistkou snad není třeba, že?

Základní parametry kvality

O kvalitě rozhodují podmínky a výše pojistných limitů. Je důležité si zjistit, do jaké nadmořské výšky se pojištění vztahuje. Běžně je to do 3000 m.n.m. Pokud se budete pohybovat výše, zařiďte si připojištění. To je nutné například i ve chvíli, když se kromě lyžování budete oddávat i sáňkování, či vyrazíte na free ride. Limity by měly být ideálně 5

000 000 korun. Když vyrážíte letecky nebo autobusem, jako doplněk se vám vyplatí pojištění zavazadel. Pro „strýčka příhodu“ si sjednejte ještě pojištění odpovědnosti. Proč? Více o něm zjistíte zde.

 

Jak na nejvýhodnější cenu?

Čas i peníze ušetříte, když si sjednáte cestovní pojištění on line. Je to otázka několika minut, stačí vyplnit základní údaje o vaší osobě a datum pobytu mimo ČR. Smlouva vám přijde na e-mail a pojistka platí od druhého dne. Navíc pojišťovny, při sjednání smlouvy přes internet, rády nabízí slevy a bonusy. Chcete se o pojištění na cesty dozvědět více? Vše podstatné najdete v odpovědích na dotazy k pojištění do zahraničí.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top