Čistá pleť bez akné

Akné

Každá z nás chce mít čistou a bezchybnou pleť. Proto se o ni musíme pečlivě starat a nezanedbávat ji.

Co je akné?

Pokožka póry vylučuje nečistoty (kožní maz), který má pokožku chránit. Jestliže je mazu nadbytek, vytvoří se černá tečka (komedon).Ten se obvykle změní na hnisavý uher nebo velký hrbol.

Jak se tvoří akné?

Základem jsou hormony, které musí být vyvážené. Jestliže nejsou, kožní maz zvyšuje svou produkci. Póry se pak snadno zanítí. Důsledek vzniku je také stres, kouření, alkohol, ale také dědičnost.

Jak jej léčit?

Pokud je Vaše akné ve stádiu, kdy Vám nepomohou žádné kosmetické přípravky, zbývá poslední možnost a to zajít ke kožnímu lékaři. Akné, které se neléčí může způsobit skvrny nebo jizvy. Je potřeba se zaměřit na akné, jako celek. Boláček se tvoří cca 2 týdny, než se objeví na obličeji. Proto je nelze léčit jednotlivě.

Kdy pupínek vymáčknout?

Vytvoří-li se černá tečka na obličeji, vymáčknout ji můžete. Pupínek s hnisavým vrškem nechte raději na kosmetičce. Mohla byste způsobit, že se pupínek mnohonásobně zvětší. Před každým vymáčknutím postižené místo pečlivě očistěte. Vezměte papírový kapesník a vymáčkněte. Můžete použít i dezinfikovanou jehlu a hnis odsát vatovým tamponem.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top