Citronová a melounová dieta

V současné době, kdy se na nás z médií, tisku i rádia valí neustále rady na dodržování zdravého životního stylu, pravidelného pohybu a správných stravovacích návyků, může být obtížné zorientovat se v tom, co je pro náš organismus správné a co mu ba naopak může v konečném důsledku i uškodit.

Samozřejmě platí fakt, že by se dieta měla sestavit klientovi přesně na tělo, tak aby vyhovovala všem konkrétním požadavkům každého jedince.

Mezi velmi populární se v současné době řadí také melounová dieta či citrónová dieta. Obě jsou populární především v těchto letních měsících a to proto, že jsou tyto ovoce lehce dostupné a především chutné a osvěžující. Pojďme si tedy tyto detoxikační kúry popsat blíže a seznámit se s nimi.

Melounová dieta:

Jak již sám název uvádí, jedná se o dietu založenou především na konzumaci vodního, červeného melounu. Meloun sám o sobě obsahuje Lykopén, který zde působí jako přírodní antioxidant. Tato strava může být tedy označena také jako osvědčená melounová dieta při detoxikaci. Navíc je bohatá na vitamín A a C, Draslík a další důležité látky. Při této dietě se konzumuje jak melounová šťáva, tak i meloun samotný a to i místo hlavních jídel. Výtečný je také ovocný drink s přídavkem jogurtu, medu, jahod a ledu. Mezi negativa, která s sebou může tato dieta přinést se řadí například únava, nevolnost či závrať.

Citrónová dieta:

Citrónová detoxikační dieta je v poslední době také velmi oblíbená. Jedná se dietu založenou na konzumaci citrónů v kombinaci s javorovým sirupem a kajenským kořením. Ideální je si odšťavnit citrónovou šťávu na celý den dopředu a to zejména z organických citrónů, které obsahují minimální podíl pesticidů. Citrónová dieta při detoxikaci organizmu se drží většinou po dobu cca 14 dní a to v kombinaci s džusem, vývarem, ovocem a zeleninou. Stejně jako melonová dieta, může mít i citrón negativní důsledky, například nevolnosti, závratě až křeče v břiše.

Ať už si zvolíte dietu melounovou či citrónovou, mějte vždy na paměti, že je nutné vše dodržovat s mírou a nic nepřehánět do větších extrémů.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top