Co je základem každého zdravého jídelníčku?

Rozhodla jste se, že chcete žít zdravě, ale stále přesně nevíte, jak na to? Základem by měl být jídelníček, který obsahuje všechny látky, které vaše tělo potřebuje. Jaké to jsou? Podívejte se na hlavní z nich.

 

Vitamíny a minerály

Ty jsou považovány za naprostý základ zdravého stravování. Kde je najít? Mezi nejlepší zdroje samozřejmě patří ovoce a zelenina. Jak uvádí web www.fittyn.cz, který se specializuje na rady spojené se zdravým životním stylem, je správné zajistit tělu hlavně pestrý přísun daných potravin. To proto, že v každém ovoci a v každém kousku zeleniny je možné najít něco jiného. Pestrou stravou je zajištěn kompletní přísun.

Sacharidy

Ženy, které drží dietu, se jich velmi často bojí a také se jim co nejvíce vyhýbají. To však není úplně správný postup. Sacharidy jsou pro lidský organismus velmi důležité, jelikož mu dodávají energii na celý den. Ani při hubnutí na ně nesmíte zapomínat. Díky tomu zvládnete běžné pracovní a domácí povinnosti, stejně jako máte energii na koníčky a sport. Odkud je čerpat? Potravin, které jsou dobrým zdrojem, je celá řada. My můžeme doporučit tuto trojici:

  • Rýže
  • Těstoviny
  • Brambory

Bílkoviny

Ani ty nelze opomíjet. Jsou nutností hlavně ve chvíli, kdy chcete změnit vzhled své postavy a nabrat svalovou hmotu. Bez bílkovin to nepůjde. Získat je můžete nejenom z různých doplňků stravy, kam patří proteinový prášek, který dnes tolik používají sportovci. Když se podíváme na běžné potraviny, nelze zapomínat na drůbeží maso, luštěniny, ale také jakékoliv mléčné výrobky. U nich však dejte pozor na obsah soli a také obsah tuků. To jsou látky, kterým je dobré se raději vyhýbat a jejich přísun snížit na samotné minimum.

Vláknina

Proč ta? Umí navozovat pocity sytosti, stejně jako dokáže potlačit chutě k jídlu. Dále je dobrým pomocníkem v oblasti správného trávení. Kde ji najít? Ve všem, co je označeno jako celozrnné.

 

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top