Co to vůbec povinné ručení je?

Definice povinného ručení je velmi jednoduchá: „Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ze zákona povinné pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla jinému vozidlu, majetku nebo osobám. Smyslem tedy je zajistit zákonnou pojistnou ochranu škody spáchané motorovým vozidlem.“

Toto je citace z wiki, proto se pokusím vám celý náhled na věc vysvětlit jinými slovy. Sjednáte si povinné ručení, které je dané zákonem a nemusíte řešit případné vyrovnávání se po nehodě. Pojišťovna vše zaplatí za vás.

V opačném případě, tedy pokud nemáte povinné ručení, byste museli zaplatit celou škodu sami a navíc, při nepředložení zelené karty, kterou dostanete ve chvíli, kdy si sjednáte povinné ručení, můžete dostat pokutu až několik desítek tisíc korun. Když zvážíte tyto možnosti, určitě se shodneme na tom, že několikanásobně výhodnější je si povinné ručení platit, než mít potom dluhy do konce života.

V první řadě si uvedeme info o povinném ručení, které nám může zachránit většinu obsahu peněženky.

Sjednání povinného ručení je v České republice vyžadováno zákonem. Pro ty z vás, kteří jste ještě neměli možnost se s ním seznámit nebo chcete více informací, je určen tento článek. Povinné ručení vás ochrání v případě způsobení újmy na zdraví nebo škody na majetku jiným účastníkům silničního provozu. Je rozdíl mezi povinným ručením na auto a na motocykl, protože právě motocykl si většinou necháváte pojistit pouze na sezónu.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top