Dámské boty z pravé kůže si vyžadují správnou péči

Pořídit si dámské boty z pravé kůže je splněným snem nejedné ženy. Kožené boty jsou synonymem luxusu a pro někoho naprostou špičkou mezi ledovci. Určitě se shodneme na tom, že kožené boty nejlevnější záležitost opravdu nejsou – proto se není čemu divit, že se o takové botky chceme správně starat, aby nám vydržely krásné co možná nejdéle.

 

Dámská kožená obuv potřebuje vyživovat

Je úplně jedno, jestli jsou vaše dámské boty z kůže trendy lodičky, vysoké kozačky nebo třeba stylové polobotky. Tak či onak byste měli vědět, že pro svou spokojenost a krásný vzhled potřebují živiny. Pokud jim je nedodáte, začne se kůže vysušovat a to by mohlo způsobit, že popraská a nenávratně se poškodí. K vyživování dámských bot vyrobených z pravé kůže slouží speciální kondicionéry na kůži, které se vyrábí v kombinaci s čističem, ale pořídit se dají i samostatně. Dámská obuv z kůže byste měli tímto přípravkem ošetřovat ideálně 1-2x za měsíc a to ještě před tím, než se pustíte do jejich leštění.

Jak se boty z kůže čistí?

Hodně lidí se čištění kožené obuvi obává, protože mají strach, že by je mohli nějakým způsobem poškodit. Přitom na čištění vůbec nic není a rozhodně se není čeho obávat. Pokud budete chtít z bot odstranit pouze drobné nečistoty a prach, vystačíte si s kartáčem na boty, se kterým dámské boty jednoduše vypucujete.

Dostane-li se vám na boty bláto nebo větší špína, pak už je potřeba povolat na pomoc vodu a hadr. Navlhčeným hadříkem obuv zbavíte bláta i nečistot. Možná si teď říkáte, že dámské boty z kůže a voda si spolu příliš nerozumí a my to nepopíráme – voda obuvi neublíží, ale důležité je, abyste je po čištění nechali opravdu důkladně oschnout.

Nezapomínejte leštit

Dámské boty z pravé kůže udělají největší parádu v případě, kdy nebudete zapomínat na jejich leštění, které jim dodá ten správný šmrnc. Boty z kůže můžete leštit dvojím způsobem – jedním z nich je leštění za pomoci krému a druhým z nich leštění za použití vosku. Oba způsoby nejsou nijak zvlášť složité, takže záleží jen na vás, pro který z nich se nakonec rozhodnete – dovolíme si jen zmínit, že leštění s krémem je přeci jen o něco jednodušší a není na tom prakticky co zkazit.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top