Desatero zdravého hubnutí

Hubnutí není o držení razantních diet a omezování se. Hubnutí je pouze otázkou správné životosprávy. Musíte pouze celkově zaměnit své nezdravé stravovací návyky za zdravé.

1)Vyhněte se rafinovanému cukru, moučníkům, čokoládám, sušenkám, coca-cole, zmrzlinám a kečupu. Pokud nedokážete chuť na sladké překonat, dopřejte si sušené ovoce nebo zkuste smíchat nastrouhanou mrkev, rozinky, slunečnicová semínka a nastrouhaný kokos.

2) Bílé pečivo, bílou rýži a těstoviny nahraďte celozrnným pečivem, rýží Natural a celozrnnými či amarantovými těstovinami.

3) Omezte nadměrné solení. Sůl zadržuje v těle vodu a přispívá tak k nárůstu hmotnosti. Po slaných jídlech se zvyšuje chuť na sladké. Dejte si pozor i na skrytou sůl v uzeninách, sýrech a instantních výrobcích.

4) Nejezte smažená jídla a tučné sýry.

5) Ke každému jídlu konzumujte zeleninu s jablečným octem a za studena lisovaný olivový olej. Enzymy, minerály a vitamíny obsažené v zelenině, napomáhají správnému trávení. Olivový olej pomáhá ze zeleniny uvolňovat v tucích rozpustné vitamíny a jablečný ocet pročišťuje organismus a podporuje metabolismus.

6) Každý den si dopřejte trochu pohybu. Pokud nemáte čas na sportovní aktivity, tak alespoň choďte pěšky do schodů, při televizních zprávách šlapejte na rotopedu či posilujte s činkami. Každý sebemenší pohyb příspívá k rychlejšímu odbourávání tuků.

7) Snažte si pročistit organismus, který byl několik let zanášen. K pročištění můžete využít počišťovací čaje, Aloe vera šťávu, juccu, přírodní prostředky na podporu jater (Regalen, LKVB6), jednodenní půsty, návštěvy sauny či výplachy střev.

8) Od potravinových doplňků nečekejte zázraky. Žádný výrobek z vás neudělá během čtrnácti dnů jiného člověka. Může však napomoci trávení, pročistit organismus a správně nastartovat metabolické procesy v těle. Potravinové doplňky by měly zůstat pouze doplňky správné výživy a pohybových aktivit.

9) Jezte pomalu a do polosyta. Dobrým rozmělním potravy napomáháte lepšímu trávení a také snižujete nadýmavost.

10) Myslete pozitivně. Každý den si večer před spaním představujte, jak máte krásnou štíhlou a pevnou postavu. Síla podvědomí je obrovská. Pokud máte nějaké citové problémy, zkuste si je uvědomit a zaměřit se na jejich řešení.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top