Finská kosmetika bez zbytečné chemie

V dnešní době slyšíme z každé strany reklamu o tom, jak našemu tělu prospěje konkrétní značka kosmetiky či přípravků na tělo a vlasy. Když se ale podíváme na složení, namísto přírodních a prospěšných složek většinou nalezneme spoustu chemických názvů. Proč tomu tak je?

Odpověď je poměrně jednoduchá. Obchodní řetězce i drogerie se musí starat, aby jejich produkty byly co možná nejlevnější a zároveň vydržely co nejdéle, než si je zákazník koupí. Proto se jednotlivé složky neustále nahrazují, až se nakonec namísto přírodní zdravé kosmetiky vytvoří chemický koktejl.

Přírodní kosmetiku hledejte na internetu

Přírodní zdravou kosmetiku dnes většinou nabízí malé specializované e-shopy, které jsou přímo napojené na výrobce. V Česku jde například o e-shop Flowkosmetika.cz, který se specializuje na přírodní kosmetiku z Finska.

Finská kosmetika FLOW má oproti jiným velkou výhodu, protože obsahuje výtažky z rostlin z panenské přírody. Zatímco půda ve většině Evropy včetně Česka je zatížena intenzivním zemědělstvím a chemickými postřiky, ve Finsku zvolili cestu maximálního možného souladu s přírodou. Žádné rostliny, které jsou obsažené v kosmetice FLOW tak nepřijdou do kontaktu s chemickými postřiky, což je v dnešní době opravdová výjimka. Produkty se tak mohou chlubit označením certifikované bio kosmetiky.

Hledáte-li maximálně čistou a výživnou přírodní kosmetiku, pak jednoznačně doporučujeme produkty FLOW. Jsou ručně vyráběné a konzervované přírodním způsobem, nejčastěji sušením. Obejdou se tak bez chemických konzervantů, které na sebe většina lidí nanáší společně s kosmetikou koupenou v běžném obchodě.

Důraz na přírodu a přirozený původ surovin mimo jiné znamená, že většinu kosmetiky FLOW mohou používat i lidé, kteří trpí některým typem kožního onemocnění.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top