Jak efektivně vyčistit rychlovarnou konvici?

Ocet

Rychlovarná konvice je v domácnosti pomocníkem, na kterého nedá dopustit absolutně nikdo. I vy ji zcela jistě doma máte. Pokud však máte i tvrdou vodu, může to být velký problém. Jak vodní kámen z konvice odstranit a tu dokonale vyčistit? Dejte na naše rady.

Pomůže ocet

Prvním pomocníkem je ocet. Tekutina, kterou má v domácnosti v podstatě každý a tak je jasné, že pro něho stačí sáhnout do spíže. Jedná se o chytrý nápad založený na agresivitě octu, který dokáže rozpustit vodní kámen.

Stačí ho pouze nalít do konvice a tu klasicky zapnout, aby dosáhl bodu varu, po vylití bude konvice dokonale čistá. Tento postup však má také několik negativ. A to je:

  • Riziko pěnění při vaření
  • Výrazný zápach
  • Nutnost konvici několikrát vypláchnout

Zkuste také kyselinu citronovou

Seženete ji v každých potravinách. Prodává se v sáčku a stojí doslova pár korun. Hodí se i při vaření, když připravujete jídlo a pití, kterému potřebujete dodat kyselost. Tu však můžete využít i v souvislosti s vaší konvicí. Postup je velmi jednoduchý, jelikož stačí nalít trochu vody, do ní přisypat kyselinu citronovou a následně nechat projít varem. Vodu vylijte, konvici jednou vypláchněte a bude dokonalá, zcela jako nová. Jednoduchá a rychlá pomoc, která se stává stále populárnější. I proto, že kyseliny stačí jenom malé množství.

Kyselina citrónová

Používejte filtrovanou vodu

Takovou, se kterou bude odstraněný vodní kámen ještě před tím, než voda zamíří do konvice. Dnes je možné využívat filtrační zařízení přímo na baterii, nebo je možné využít speciální konvice. Kladem tohoto postupu je i fakt, že nápoje budou chutnat lépe. Třeba taková konvice s čajem zaujme svou chutí. Druhým kladem, který souvisí s naší radou, je to, že se vodní kámen v konvici už nikdy tvořit nebude. Investicí do filtru ušetříte jak peníze za odstraňovače, tak ušetříte i dost svého času, který můžete využít lépe.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top