Jak na krásná prsa?

Dekolt jako módní doplněk, který má žena stále u sebe či krásná, zdravá a pevná ňadra nemusí být pouze v našich myšlenkách. Toto přání se dá poměrně snadno splnit a nemusíme k tomu mít ani kouzelnou rybku, která by nám s ním pomohla. Stačí dodržovat pár doporučených rad, případně se svěřit do rukou odborníků.

Problémy s prsy, které trápí většinu žen lze shrnout pod několik základních parametrů. Většinou se jedná o povislá prsa u maminek po ukončení kojení, jejich malá nebo naopak velká velikost a nesouměrnost tvarů či jiná estetická vada, kterou si žena přeje odstranit. V drtivé většině případů však žena touží po zvětšení prsou. Asi většinu z nás napadne, že nejrychlejším a nejefektivnějším řešením je jejich plastika. To je sice pravda, ale ne každá z nás bere operaci jako první možnost a to je dobře, protože k ní v určitých případech nemusí ani dojít.

Svá prsa můžeme zkusit zvětšit i jinými neinvazivními metodami. Základem je samozřejmě jako vždy správná životospráva doplněná potravinami bohatými na estrogen. Ten najdeme například v obilninách a luštěninách, sóji či rybím oleji a tuku. Vhodným doplňkem jsou také nejrůznější vitamíny a přípravky pro růst prsou. Opomenout nesmíme ani cviky a pravidelné masáže. Jejich elasticitu potom můžeme podpořit nejrůznějšími přípravky ve formě krémů a gelů pro jejich zpevnění.

Pokud nás však trápí větší nesouměrnosti, opravdu malá velikost prsou nebo dokonce ztráta prsu během nemoci, přichází na řadu již zmíněná plastika prsou. Její nesporným plusem je fakt, že prakticky během dvou hodin, které zákrok trvá, získáme prsa svých snů a to jak velikostí, tak tvarem. Vždy je však potřeba se svěřit do rukou odborníkům, kteří mají naši plnou důvěru a vše s nimi pečlivě a dopodrobna zkonzultovat. Plastika prsou s sebou totiž nese bohužel i řadu rizikových faktorů a možných komplikací. Od zvýšeného krvácení, tvorbu nevzhledných jizev, tvorby krevním sraženin a vzniku embolií až po nespokojenost s výsledkem operace či posun a prasknutí prsního implantátu. Vybírejte proto kliniku pro plastiku prsou vždy pečlivě a s přehledem a dejte i na rady a zkušenosti ostatních žen.

Tvar prsou potom v neposlední řadě ovlivňuje také menopauza. Je to přirozená část života ženy mezi 40. tým – 60. tým rokem jejich života, kdy dochází ke snížení produkce hormonů estrogenu a progesteronu, zmírňuje se a postupně úplně zastavuje funkce vaječníků a tím také zaniká menstruační cyklus jako takový. I v tomto období je potřeba se o svá prsa starat, protože se právě vlivem hormonů mohou opět měnit. V péči jsou vhodné stejně jako v předchozích letech doplňky stravy, masáže a cviky, správná výživa nebo podle rozhodnutí ženy i jejich plastická korekce.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top