Jak si vybrat podprsenku?

Dle průzkumů si většina z nás vybírá špatnou podprsenku. Ať už se jedná o špatnou velikost košíčků, špatný obvod a nebo dokonce střih.

Je sice krásné nosit podprsenku, která stála několik tisíc, ale ještě krásnější je, když své majitelce dokonale padne a ona se v ní cítí pohodlně. A to se pak projeví i navenek.

Základní chybou je kupovat podprsenku bez zkoušení. I když si myslíme, že známe dokonale svou velikost, tak každá podprsenka má svůj střih a různé země původu mají své, třeba jen o trošku, změněné velkosti. Proto by mělo být základem si vždy podprsenku vyzkoušet. I když si myslíme, že to není potřeba.

V případě, že nám velikost nesedne, měli bychom se zaměřit na důvod, proč nám nesedne. A zkusit podprsenku v jiné velikosti, ať už se týká košíčků či obvodu. Nestydět se za to, že vždy máme obvod 75 a najednou žádáme 80. Vždyť na tom nesedne, důležitější je pohodlí.

A jak by měla dokonalá podprsenka vypadat?

Při zapnutí by zadní díl měl být přesně na svém místě. Neměl by se zařezávat ani plandát. Také při pohybu by neměla volně klouzat. Ideální je zapínat podprsenku při nákupu na prostřední háček. Pak máte jistotu, že vám bude sedět pokud trochu přiberete a nebo podprsenka praním trochu povolí. Ve předu by prsa neměla z košíčků přetékat, být moc přitisknutá či viditelně odstávat od prsou. Ramínka by se neměla zařezávat ani být příliš volná. Takže při zkoušení si je buď ideálně povolíme či přitáhneme a nebo se smíříme s tím, že tenhle model pro nás není. Nakonec kapitolou samo pro sebe jsou kostice. Ty by měly dokonale lemovat obvod prsu. Neměly by nikde tlačit či se zarývat. Mohlo by totiž docházet k nepříjemným tlakům, vzniku otlaků až modřinám. Pokud nám nesedí je možné, že jiný košíček sedne lépe.

A teď už je jen na nás jaký typ si zvolíme. Zda dáme přednost krajkám či sportovnímu typu. Nejdůležitější je, abychom se ve své podprsence cítili příjemně a pohodlně. Aby neomezovala v pohybu a měli jsme z ní dobrý pocit.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top