Kdy je angličtina pro samouky dobrým způsobem učení

Pokud právě v této chvíli přemýšlíte nad tím, že se začnete učit angličtinu jako samouk, udělejte si jasno v tom, jestli máte skutečně silný cíl a vizi, proč se do toho pouštět.

Jde hlavně o to, že samostudium je náročné na poctivost a odpovědnost vůči sobě samému.

Angličtina pro samouky má tu nevýhodu, že nemáte nikoho, kdo by vás nějakým způsobem motivoval, táhl, opravoval vám případné chyby a nedostatky v gramatice nebo výslovnosti, povzbuzoval vás do učení. Na všechno jste sám, jediným hnacím prvkem je vaše pevná vůle a skutečně, ale opravdu skutečně dobrý důvod.

Zapomeňte na dlouhé zimní večery a na to, že tehdy máte více času než obvykle, nudíte se a potřebujete něčím zaplnit prázdno. Víte, jak se to všechno skončí? Možná jste někdy v říjnu začali se samostudiem, protože bylo venku chladno a tma, nemohli jste sportovat exteriéru a stacionář není nic pro vás. Přes zimu jste se snažili, seděli nad lekcemi, učili se slovíčka, základní věty a fráze…

A potom přišlo jaro. Najednou zjistíte, že venku je krásně, můžete jít běhat, jezdit na kole, pracovat v zahradě – a to všechno až do pozdních večerních hodin. Myslíte si, že když se vrátíte dovnitř, budete pak ještě schopni otevřít knihu, pustit si nějaký kurz. Skutečnost je však jiná. Věřte mi, znám to dokonale. Ne, dlouhé zimní večery skutečně nejsou pádný důvod, proč se učit angličtinu.

Pokud zvažujete, jestli je angličtina pro samouky to pravé pro vás, musíte mít nějakou silnější motivaci. Něco, na co se můžete upnout, co vás bude pohánět vpřed. Může to být dobrá práce, případně postup na lepší pracovní pozici, na které bude ovládání angličtiny nutností kvůli komunikaci se zahraničním klientem, dodavatelem nebo kolegou v zahraniční pobočce.

Proč se angličtina pro samouky oplatí zavážit

Může to být vaše vášeň pro cestování, která vás bude nutit vzdělávat se a studovat anglický jazyk. Anglie byla a stále i je velmoc a angličtina těží ze své koloniální minulosti. Tato řeč je rozšířená po celém světě.

  • 101 je počet zemí, ve kterých se angličtina používá běžně.
  • 35 států má angličtinu jako úřední jazyk.
  • 400 milionů lidí používá angličtinu jako mateřský jazyk.
  • 2050 je rok, ve kterém bude angličtinou vyprávět polovina lidstva.

To znamená, že se jí domluvíte téměř všude. Podstatné je však i to, že angličtina pro samouky je nejrozšířenějším způsobem učení na světě. S angličtinou se tedy setkáte i na takových místech, kde byste ji možná ani nečekali. Turistický ruch je lukrativní činnost a všichni ti, kteří se jí zabývají, jsou si vědomi toho, že bez angličtiny se neobejdou.

Výborným motivem může být i touha po kvalitnějším vzdělaní a informacích. Je třeba si přiznat, že české školy nepatří právě mezi světovou elitu. Stále více mladých lidí touží po lepším a kvalitnějším vzdělaní, které v závislosti na zemi často probíhá v anglickém jazyce. Pokud takový mladý člověk neovládá ani základy, na studium v zahraničí může rovnou zapomenout.

Pokud tedy máte svůj skutečný důvod, proč je angličtina pro samouky to pravé pro vás, neztrácejte čas. V dnešní době máte tolik možností, že by byla škoda je nevyužít. Otevřete si kvalitní kurz angličtiny přes internet a začněte ještě dnes.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top