Knihy s nádechem tajemna

Děsivé a záhadné, těžce uvěřitelné a mysteriozní příběhy i místa. Naše planeta a její historie je plná nejrůznějších otazníků, ať už se týkají neobjasněných vražd, tajuplných míst, podivných symbolů či nadpřirozených postav. Pokud patříte mezi milovníky napětí, rádi si vytváříte své vlastní konspirační teorie a chcete nahlédnout pod pokličku záhad, rozhodně byste si měli přečíst některou z knih Arnošta Vašíčka.

 

Cestovatel po stopách mimozemšťanů

V roce 1953 se v našich končinách narodil chlapec, budoucí spisovatel, cestovatel, žurnalista a záhadolog Arnošt Vašíček. Poté, co vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, se začal naplno věnovat záhadám a mystériím. Dodnes se za nimi vypravuje do všech koutů světa a o svém bádání píše knihy. Mimo jiné se zabývá i studiem primitivních kmenů, které ještě dnes žijí jako v době kamenné. Za nimi se vydává na Srí Lanku, Madagaskar či na Sumatru. To ale neznamená, že by Arnošt Vašíček opomínal svou rodnou zemi. Právě naopak, i on si je dobře vědom, že ačkoliv je Česká republika malým státem v porovnání s jinými, o záhady tady nouze nemáme. Víte, že řád Templářů figuroval i v českých dějinách? Co všechno skrývá největší rukopis na světě, Ďáblova bible? Máte tušení, že i Čechy mají svou Čachtickou paní a jaký krutý osud postihl nejen ji, ale i jejího soudce? Všechna tato témata otevírá Vašíček ve svých knihách, z nichž byly mnohé i zfilmovány nebo se dostávají na televizní obrazovky v podobě seriálů.

Z televizní obrazovky

  • Strážce duší: Seriál, jehož námět krouží na pomezí tajemna, napínavého thrilleru a detektivky, upoutal české diváky svými 13 epizodami, ve kterých se setkáte s ústřední dvojicí Lukáše Vaculíka jako spisovatele a Zuzany Norisové coby studentky archeologie a historie. Společně se setkávají s podivnými příběhy a záhadami, často pomáhají i policii, protože nejen o mystéria, ale i vraždy v tomto seriálu není nouze. Vy se tak jejich prostřednictvím seznámíte s mimozemskou civilizací, templářským řádem, českou Čachtickou paní, alchymisty z rudolfínské doby a mnohými dalšími. Na plátně se mísí současnost s minulostí a pozorným divákům neunikne, že na každém z příběhů je alespoň zrnko pravdy.
  • Ďáblova lest: Třídílný detektivní seriál, jemuž jako předobraz posloužila stejnojmenná kniha Arnošta Vašíčka. Režie se tentokrát ujal Jiří Strach a opravdu je na co se dívat, což potvrzují i pozitivní ohlasy diváků a kritiků. Sérii rituálních vražd vyšetřuje inspektor Sumara, který má problémy s alkoholem a jeho nová kolegyně Šímová. Na pomoc si přizvou religionistu doktora Runu.
  • Ztracená brána: Již známá trojice Sumara, Šímová a Runa se tentokrát přesouvají od Ďáblovy bible, která hrála významnou roli v prvním triptychu, k záhadě Voynichova rukopisu a Zednářské lóže. Ani tentokrát nebude o vraždy nouze, o to se režisér Strach postaral.

Templáři, Codex Gigas a záhady z celého světa

Nejen naše historie je plná objektů a událostí, které už odnepaměti přitahují pozornost. Pravděpodobně se nikdy nedozvíme, kdo vytváří kruhy v obilí, ale můžeme se nechat unášet nejrůznějšími konspiračními teoriemi. A že se jich obvykle u nějaké záhady vyrojí pěkná spousta. Některé jsou neuvěřitelné, u jiných se pobavíte, ale někdy budete mít třeba pocit, že se to takto opravdu mohlo stát. Arnošt Vašíček se snaží svým čtenářům osvětlit problém a nabídnout jim hned několik variant řešení. Je jen na vás, které si vyberete. A pokud vás jeho dílo zaujalo, není nic jednoduššího, než si pár jeho knih pořídit. Máte-li ale před výplatou, zkuste využít půjčky. Půjčka bez doložení příjmů je jednoduchá k vyřízení, peníze budete mít ihned na účtu a nezatížíte rodinný rozpočet. Navíc, jedná se o půjčky bez registru, které jsou vhodné i pro seniory, vysokoškolské studenty nebo matky na mateřské dovolené.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top