Které bylinky si vaše pleť zamiluje?

Co se bylinek týče, dokážou si poradit téměř s každým neduhem. A to by v tom byl čert, kdyby se jejich síla nevztahovala i na pleť. Ošetření a výživu pleti vám dokáže zprostředkovat řada bylinek. Odvar z nich vám poslouží jako blahodárné tonikum. Pro krásnou pleť je lze používat i vnitřně nebo formou masky spolu s dalšími přísadami.

Proč na pleť používat bylinky?

Možná se ptáte, proč na pleť používat bylinky, když na trhu je dnes dostupná celá řada kosmetických přípravků, která zajišťuje komplexní péči o pleť. Jednoduše, proto, že bylinky přinášejí řadu výhod. Jsou velmi levnou péčí o pleť, jsou komplexní a účinné. A kromě kýženého výsledku mají další řadu příznivých vedlejších účinků. A co se týče nabídky, z přírodní lékárny bylinek si každý pro svou pleť něco vybere. Ať už ho trápí aknózní pleť, na kterou nejlépe pomáhá šalvěj nebo má problémy s citlivou pletí, které neuškodí heřmánek. Ale to už předbíháme. Pojďme si důvody, proč bylinky používat ještě více rozvinout.

Kromě toho, že jsou bylinné čaje a směsi levnou variantou péče o pleť – využijete je jak pro vnější, tak i pro vnitřní užití, jsou bylinky ideální pro majitele citlivé pleti. Ti kolikrát trpí velmi podrážděnou, suchou a atypickou pokožkou a řada běžně dostupných kosmetických přípravků jim nepomáhá. Potom nejlépe udělají, když sáhnou po vhodné bylince.

Jak z bylinek dostat to nejlepší?

Pro krásnou pleť můžete bylinky využít více způsoby. Udělat si z nich můžete odvar. To znamená, že je připravíte, jako kdybyste si vařili čaj. Necháte chvíli vylouhovat, vychladnout a pak je můžete pomocí kosmetických tampónků nanášet na pleť.

Zanedbatelné není ani jejich využití formou napařování. Když do vařící vody, nad kterou si pod ručníkem napařujete pleť pro otevření pórů a jejich vyčištění, přidáte bylinku, bude nejen voňavější, nýbrž i účinnější.

Ideální je výše zmíněné způsoby bylinkové péče(https://www.cestabylin.cz/byliny) o pleť zkombinovat s i vnitřním užíváním bylinky. V tomto případě se účinky projeví nejdříve za 10 dní. Když ale vytrváte, můžete se těšit i na další řadu příznivých vedlejších účinků – kromě čisté pleti i na zlepšení trávení, zrychlení metabolismu a tak podobně.

Bylinky také můžete využít do přírodních masek, třeba z bílého jogurtu, s medem a tak podobně.

Jaké bylinky vyhovují pleti?

A jaké bylinky jsou nejideálnější pro krásnou pleť? Velmi komplexní je nať šalvěje, která má výrazné antiseptické účinky. Pomáhá stahovat póry a dezinfikovat místa s akné. Podobný účinek má i máta, která je také antiseptická. To heřmánek si poradí s velmi citlivou pletí.

Opuchlé pleti vás zbaví fenyklový pleťový toner, který si jednoduše vyrobíte svařením a vylouhováním fenyklových semínek. Na černé tečky zabírá pleťová maska z koriandru. Vyživení a ošetření pleti pak slibuje měsíček lékařský.

V případě, že máte s pletí dlouhodobé problémy, můžete se na její léčbu zaměřit se speciálně namíchanými směsi. Tou je například tak zvaný „Akné tea” složený z lipového květu, ibiškového květu, třezalky, řepíku, maliníku, řebříčku obecného a dalších léčivek.

Při zhoršené kvalitě pleti je doporučovaným čajem i tak zvaná směs „Křemíková bomba”, která svým složením přispívá k vyživení pleti a udržení jejího normálního stavu.

Chcete vědět více? www.cestabylin.cz

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top