Levné cestování

Létání je způsob cestování, které se právem řadí mezi nejoblíbenější vůbec. Je pohodlné, bezpečné a především rychlé. Takže se během pár hodin můžeme ocitnout v úplně jiné destinaci, kde bychom se s pomocí autobusu, vlaku či auta objevili jen stěží. Jediným faktorem, který může nákup letenek negativně ovlivnit je jejich mnohdy vyšší cena.

Ale i to je věc, která se dá při troše štěstí a zdravého rozumu vyřešit. Nejvyhledávanějším letištěm v naší republice je logicky letiště Václava Havla. A ani levné letenky z Prahy tudíž nemusí být nedosažitelnou misí. S portálem levneletenky.cz rozhodně ne. Stačí si zadat, odkud chceme letět, cílovou destinaci, datum příletu a zpáteční cesty, třídu a vypsat počet osob. Portál srovná ceny leteckých společností a sám nám nabídne ty nejvýhodnější.

Mezi nejoblíbenější cestovatelské cíle z hlediska turismu a poznávání patří nepochybně Španělsko a Portugalsko. Letenky do Lisabonu naštěstí nejsou nedostupným cílem, a proto nám nic nebrání toto krásné historické město navštívit. Lisabon se nachází na prudkých svazích nad řekou Tejo, a přestože se při jeho procházení nejspíš pěkně zapotíme, dechberoucí výhledy v stínu olivovníku, které nám nabídne, zkrátka stojí za to. Navíc se po Lisabonu můžeme pohybovat také za pomoci historických tramvají či lanovek a starodávných výtahů. Vzduch je zde provoněn slaností, jelikož Atlantský oceán je téměř za rohem. Lisabon byl v historii významným místem pro obchodní dopravu s Asií a Afrikou a je to zde patrné téměř na každém kroku. Nachází se zde spousta klášterů a kostelů, které stojí za návštěvu a historie samotná na nás doslova dýchne při návštěvě hradu sv. Jiří. Historické kořeny v těchto památkách sahají až k období Maurů a Římanů. Na své si zde přijdou i ti, kteří si sem přijeli odpočinout a slunit se. Za necelou hodinu se z centra můžeme ocitnout na plážích a zátokách, ochutnávat místní mořské plody a zapíjet je pravým portským vínem. A noci se necháme strhnout úžasnou živou hudbou, které je všude plno.

Další oblíbenou zemí, kam míří mnoho turistů, je bezpochyby Barcelona. A jelikož letenky do Barcelony patří naštěstí taktéž mezi ty snadno dosažitelné, nic našemu cestování nebrání. Barcelona jakožto hlavní město Katalánska skýtá nespočet památek. Téměř na každém kroku zde nalezneme rukopis architekta Antonia Gaudího. Za všechny jmenujme alespoň chrám La Sagrada Familia či stavby jako Casa Batllo a Casa Mila. V muzeích potom můžeme obdivovat díla velikánů, jakými byli například Salvator Dalí, Pablo Picasso či Juan Miró. Na své si zde přijdou jak milovníci moře, tak i obdivovatelé výhledů a panoramat, které jistě nadchne výhled z nejvyššího bodu Tibidabo. Milovníci fotbalu potom bezpochyby rádi zavítají na slavný stadion Camp Nou. Opomenout nesmíme také vynikající místní kuchyni restaurací a taveren. A po setmění se celou Barcelonou rozléhá podmanivá hudba v rytmu Flamenca. Co víc si přát?

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top