Luxusní saunu můžete mít doma i vy

Dnes už tomu, v záplavě přepychově vypadajících a elektronikou našlapaných saun, těžko uvěříme. Ale praprababičky současných saun byly obyčejné dřevěné boudy s ohništěm uprostřed, které bylo obložené velkými kameny. Ty do sebe akumulovaly teplo. Sauny byly utěsněné mechem a teprve, když se z nich vyhnal všechen kouř, bylo možné se saunovat. Takovou saunu by však doma dnes asi nikdo nechtěl.

 

Spousta funkcí a výbava na přání

Moderní sauny je možné ovládat z centrálního ovladače, prostřednictvím dotykového displeje. Je to tak snadné, že to zvládne i malé děcko nebo vaše babička.

 

Kliknutím na obrazovku si nastavíte teplotu své finské sauny, nebo u lepších ovladačů navolíte oblíbený saunovací profil. Každý z rodiny může mít vlastní. Než se sauna rozehřeje, vyberete si relaxační hudbu, která začne hrát ze skrytých reproduktorů.

 

 

Pokud máte biosaunu, můžete zvolit aroma i vlhkost vzduchu a o dávkování se za vás postará automatický dávkovač.

 

Nakonec zbývá jen navolit barvu a intenzitu barevného LED osvětlení. Zvlášť na zádových opěrkách, centrálním osvětlení i hvězdném nebi na stropě sauny. Protože i světlo má rozhodující vliv na to, jak se budete během saunování cítit.

 

Všechny vyjmenované možnosti dnes nabízí luxusní sauny.

Dokonalá funkčnost a unikátní design hrají prim

S původními saunami mají ty dnešní společné jen to dřevo. Ale to není ledajaké. Zájemce si může vybrat, zda preferuje klasický skandinávský smrk, osiku, olši, sibiřský modřín nebo raději zvolí červený kanadský cedr či bezsukový hemlock.

 

Aktuálním trendem v saunových obkladech jsou tzv. přepalovaná dřeva, kdy se vybrané dřevo speciálním postupem vysuší a citlivě opálí. Vznikne tak přirozená tmavá barva a zároveň se zabrání oxidaci dřeva a prodlouží se jeho životnost.

 

Luxusní sauny jsou vybavené speciálními topidly, která umožňují polévání saunových kamenů vodou a lze je snadno regulovat. Na přání lze kamna vybavit i modulem, přes který lze saunu zapnout dálkově. Takže než přijdete z práce domů, je už sauna roztopená.

 

 

Rozměry i design sauny lze přizpůsobit potřebám i přání klienta. Říká se tomu sauna na míru. Pokud si zákazník nevybere z několika standardizovaných prvků interiéru sauny, lavic a opěrek, lze je vzájemně kombinovat nebo architekt navrhne design zcela unikátní.

 

Finská sauna dnes není výsadou nejbohatších. Naopak – díky moderním technologiím a výrobním postupům nebyly sauny nikdy dostupnější, než jsou nyní. Je na vás, zda dáte přednost sauně v interiéru nebo venkovní sauně na vaší zahradě nebo terase.

 

Přijďte si prohlédnout a nezávazně vyzkoušet české ručně vyráběné sauny a infrasauny do specializovaného saunového showroomu v Praze – Uhříněvsi.

 

www.saunasystem.cz

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top