Mamologické vyšetření na klinice Perfect Clinic

To, že prevence je základem všeho sice každý z nás ví, ale bohužel se touto zásadou jen málokdo z nás řídí. A to především v oblasti zdraví. V tomto odvětví by si měl prevencí projít každý z nás bez ohledu na náš věk, aktuální zdravotní stav či přesvědčení.

Vynecháme – li povinná očkování a běžné preventivní prohlídky u stomatologa či praktického lékaře, dostáváme se pomalu ale jistě k nejdiskutovanějšímu tématu ohledně zdravotní osvěty vůbec. Na mysli tedy máme samovyšetřování prsu u žen, které bývá občas bohužel opomíjeno, ale správné a především pravidelné provádění je pro zdraví našich prsou rozhodující. Otázkou tedy zůstává, jak správně a efektivně toto vyšetření provádět. Nejlepším načasováním bývá 5. – 8. den po menstruačním cyklu, kdy bychom si měli na toto vyšetření vymezit nejlépe alespoň 10 minut. Poté postupujeme pohmatem od zevních prsních kvadrantů, od podpažní jamky, směrem ke středu s tím, že máme ruku na druhé, vyšetřované straně za hlavou. Stejně postupujeme i u druhého prsu.

Nedílnou součástí prevence u rakoviny prsu představuje také mamologické a mamografické vyšetření u žen. Toto vyšetření se provádí preventivně jak u žen nad 45 let věku, tak i u těch které zkrátka chtějí mít jistotu, že jsou jejich prsa zdravá a ničím neohrožená. Tato preventivní metoda se provádí například jako mamologické vyšetření na klinice Perfect Clinic. Zde jej provádí kvalitní a vysoce proškolený personál s mnohaletými zkušenostmi. Předchází mu pohmatové vyšetření spojené s konzultací s mamologem, na které případně navazuje ještě vyšetření mamografické, tedy rentgenové vyšetření prsu. Při nahmatání, či odhalení patologie v oblasti prsou je potom následná léčba o tento častý záchyt jednodušší. Na mysli je také nutné mít fakt, že až 80% nádorového bujení se nedá v časném stádiu odhalit pouze za pomocí samovyšetření, protože zkrátka a dobře bohužel do určitého stadia hmatatelná nejsou.

Smutný faktem však zůstává to, že rakovina prsu je nečastějším zhoubným onemocněním u žen a to na celém světě. Kromě prevence je také důležité dodržovat alespoň základní pokyny, které platí jako opatření proti těmto nemocem všeobecně. Rizikovými faktory jsou totiž především nikotin, alkohol, nedostatek pohybu a špatná životospráva všeobecně včetně stravovacích návyků, obezita či naopak nedostatek výživy. Mezi další ovlivnitelné faktory patří také plastické operaci a různé kosmetické korekce prsou. Dále jsou to faktory, které bohužel ovlivnit nedokážeme a k těm patří například dobu a trvání menstruace, přechod a všeobecné hormonální vlivy a rozvraty v organismu obecně a samozřejmě také genetické predispozice.

Pokud tedy chcete mít jistotu zdravých prsou a klidného spaní, neváhejte a navštivte právě kliniku Perfect Clinic. Uvidíte, že tento čas, který věnujete sobě, a svému zdraví se Vám mnohonásobně vrátí a vyhnete se tak mnohým svízelným situacím, které by Vás jinak mohly potkat.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top