Mistrovství světa VOLTIŽ 2008

Voltiž 2008

Hledáte plán na poslední týden v červenci? A máte rádi koně? Pak bych pro vás měla jedno doporučení.

Ve dnech 29.7. – 3.8.2008 se v Brně bude konat mistrovství světa Voltiž. Ale to není vše, kromě ukázek světové špičky ve Voltiž je přichystán pro návštěvníky bohatý doprovodný program zahrnující módní přehlídku, večer se Sašou Rašilovem a nebo letní kino.

A co je to vlastně voltiž?
Voltiž je jízda na neosedlaném koni spojená s akrobatickými a gymnastickými prvky. Kůň je veden v kruhu o velikosti 12-15m a po celou dobu musí být ve cvalu. Disciplína je tak nejen náročná na fyzickou kondici jezdce, ale i na kondici koně. Po celou dobu cvičení musí udržovat stejné tempo, musí být vyrovnaný a nemělo by ho nic rozrušit. Samozřejmě při cvičení je vyžadován naprostý klid v hledišti, aby se kůň nesplašil. Což by mohlo být velmi nebezpečné pro cvičence. Cvičení lze provádět i v kroku, což je ideální pro začínající voltižéry. Ovšem na soutěžích je taková sestava hodnocena pouze polovičním počtem bodů.

Voltiž není jen soutěž jednotlivce. Soutěží mezi sebou i dvojice či skupiny. Ovšem vždy jsou dána určitá pravidla, aby se kůň nepřetěžoval váhou jezdců. Ale o to víc je soutěž skupin atraktivnější, ale také náročnější.

I když si teď třeba říkáte, hm mohlo by to být zajímavé, ale já o tom vůbec nic nevím, nevadí. Vždyť ocenit akrobaticko-gymnastický výkon dokáže každý. Obzvláště, když si představí, jak to musí být náročné nejen na fyzičku, ale i na udržení rovnováhy. A proto, nemáte-li nic v plánu, můžete navštívit brněnské výstaviště a zažít tak krásný den plný příjemných zážitků. A kdo ví, třeba Vás voltiž osloví natolik, že se mu začnete věnovat ve svém volném čase.

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top