Motýlkový šicí stroj

Motýlkový šicí stroj

Před pár lety jsem byla na dovolené na řeckém ostrově Rhodos. Kromě nadšení z celého ostrova, jeden z mých největších zážitků bylo Údolí motýlů.

Zavezli nás do údolí, kam se každý rok ve stejnou dobu slétavají miliony motýlů jednoho druhu z celého ostrova. Nikdo zatím nedokázal vysvětlit, proč tomu tak je. Každopádně to byl úžasný zážitek. Všude na stromech a kamenech sedělo nepředstavitelné množství stejných motýlů (přástevník kostivalový). V prostředí, kde tekl potok a díky vysokým stromům byl stín a vlhko, bylo to až magické. Motýl je asi pro většinu lidí zosobněním něčeho jemného, křehkého a krásného. Samozřejmě pokud nejste pěstitel zelí a neoblíbil si vás bělásek.

Přijela jsem z dovolené domů a vyděsila se. Při vybalování vidím v garáži skoro stejného motýla. Že bychom ho chudáka přivezli domů? Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že máme na zahradě keř, který také milují motýli. Asi jej znáte – keř s fialovými nebo vínovými květy ve tvaru laty. A kolem něj se vznáší rezatí kropenatí motýlci. Od té doby mu říkáme motýlkový keř.

A když jsem poprvé vybalila šicí stroj s motýly, připomnělo mi to všechny příjemné zážitky s motýly. Byli zase tu. Jakoby se vznášeli kolem stroje a seděli na něm – ale tentokrát v pastelových barvách.

Veselý šicí stroj – to je něco! Vždyť ty šicí stroje jsou tak konzervativně seriozní – až nudné s tou bílou barvou. Úplně z toho čiší povinnost a řád – teď je třeba začít šít = pracovat. A nic to nemění na tom, zda máte novější šicí stroj bez ohledu na značku, který je vždy bílý, nebo třeba hodně starý šicí stroj např. žlutohnědou starou Veritasku nebo černou Singrovku. Jak to, že to ještě nikoho nenapadlo – nabídnout veselý šicí stroj?

Šicí stroj Lucznik 2016 Lidia vyvolal až vtipně různé reakce. Každá žena, která přišla k nám a uviděla motýlkový šicí stroj Lucznik 2016 Lidia, se rozzářila a začala jásat a obdivovat jej. Takový že hned chce! Samozřejmě se našlo i pár skeptiků – mezi muži (pánové prominou, ale tak se to stalo). Začali nad tím racionálně přemýšlet, jestli je to dobře nebo špatně. Nejlépe to však vyjádřila naše známá ze Slovenska: „Když už mám šít, tak alespoň na takovémto veselém šicím stroji!“  A to je názor ženy, která šití chápe jako povinnost. Co teprve řeknou ty, pro které je šití radost!

Ráj-šití.cz – místo pro všechny, kteří chtějí mít ze šití radost.

 

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top