Naši čtyřnozí kamarádi

Přemýšlíte o pořízení domácího mazlíčka? Pro většinu z nás jsou oblíbenými domácími mazlíčky pejsci. Je to zřejmě pro jejich povahové rysy. Jejich hlavními přednostmi jsou hlavně oddanost svému páníčkovi a dokáží nám věnovat neomezené množství lásky.

Proto jsou vhodnými mazlíčky například na canisterapii. Jde o pozitivní působení na psychiku lidí, kteří jsou tělesně postiženi, ve styku se psy. Canisterapie je účinná. Psy leží vedle lidí a působí pozitivně na své okolí.

Češi, národ pejskařů. Můžete si vybrat pejska z útulku či v chovné stanici. Z chovných stanic máte na výběr z nesčetně mnoho různých plemen všech možných velikostí a barev. Vždy je dobré zvážit zdroj pořízení štěněte. Ve většině případech se nevyplácí pořizovat štěňata od lidí, kde nevíme, v jakých podmínkách vyrůstalo a ani jsme neviděli rodiče. Ono by to taky mohlo skončit zklamáním. Například Vám z pejska může vyrůst úplně něco jiného, než jste očekávali. Rozměrově či vzhledově se může lišit. Bohužel ani jeho povaha nemusí odpovídat danému plemenu. V horším případě může mít štěně celou řadu nemocí a parazitů. Následná veterinární péče se může vysoce prodražit, pokud koupíte štěně bez papírů. Však pozor, i u chovatelů s průkazem původu musíte být obezřetní. Nejlepší je jít se podívat do více chovných stanic a poptat se na pár základních informací ohledně rodičů štěňat. Můžou dědit povahu a také je důležité vidět, jak jsou vychovaní. Každé plemeno by mělo mít specifickou povahu. Jako například Labrador, který je vhodný i k dětem a je velmi společenský. Pokud byste koupili bez PP, riskujete, ze k dětem vhodný nebude.

Jaké plemeno si vybereme, musíme zvážit několik faktorů. Jak máme velké bydlení ku velikosti vybraného plemene. Máme na něj dostatek času a finančních prostředků? V průběhu života psa pravděpodobně budeme muset navštívit veterináře. Běžné důvody jsou očkování, stříhání drápků atd. Dále tu máme náklady na pořízení věcí pro psa do startu. Vodítko, obojek, misky, pelíšky a jiné. Pokud si zatím na pejska netroufáte, zvažte jiný méně nákladný obor např. akvaritisku. I ta oživí Váš domov.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top