Nedostatek úložných prostor? Řešením je úklid i nábytek na míru

Těžko se najde rodina, kde není problémem místo. Kde najít v bytě prostor na oblečení, boty, elektroniku, ale také na sezónní sportovní a outdoorové potřeby jako jsou stany, kola, lyže, lyžáky, brusle, ale také na drobnosti, které se využijí pouze během Vánoc nebo Velikonoc? Hlavně v malometrážních bytech není místa nazbyt, proto je nutné udělat pořádnou selekci, kterou bude následovat odstranění hluchých míst a maximální využití těch stávajících. Pojďme na to!

 

Pořádný úklid

Co si budeme namlouvat, každý jednotlivec i rodina shromažďuje zbytečné věci. Na začátku je tedy nejdůležitější udělat v domácnosti pořádný vítr a vyhodit vše nepotřebné. Ti, kterým je líto ještě použitelné věci vyhodit, je mohou prodat nebo darovat za odvoz přes bazary, případně darovací portály.

Oblečení lze odvézt do charity, ostatní zbytečnosti nekompromisně vyhoďte do popelnice. A věřte, že ji zaplníte beze zbytku, protože starých časopisů, sešitů ze školy, papírů, zastaralé elektroniky, kabelů, oblečení, bot a dalších věcí najdete neskutečnou fůru.

Škoda nevyužitých míst

Věřte, že i v malých bytech se najde celá řada míst, kterých je škoda nevyužít. Proto se podívejte, kde všude je prostor, kam třeba nedosáhnete nebo kde jednou ročně utřete prach a představte si, že i toto místo lze využít. Tzv. hluchá místa se vyskytují v každém bytě a jsou předurčena pro uskladnění věcí, které se nepotřebují příliš často. Prostor mezi stávající skříní a stropem, různé výklenky a niky? Přesně tyto prostory jsou jako stvořené pro vestavěné skříně, případně jiný nábytek na míru, který si můžete nechat vyrobit v truhlářství v Praze.

Variabilita nebo další prostory

Čím jiným ještě zvětšit skladovací prostory v bytě? Velmi výhodná je u vestavěných skříní variabilita. Stávající skříň má pouze tyč na ramínka, vy ale potřebujete police? Není nic jednoduššího než stávající úpravu změnit, stejně jako výšku polic, což umožní skladování huňatějších zimních věcí nebo sportovního vybavení větších rozměrů. Také lze rozšířit úložné prostory o různé police a skříňky, které budou pověšeny přímo pod stropem nad hlavami v chodbě nebo hale, kde najdou svůj domov nejen kozačky, zimní boty, ale také gumáky nebo plesové lodičky.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top