Nejpřekládanější jazyky na světě

Svět se díky technologickému pokroku sbližuje, propast mezi kulturami se zužuje. Země se stávají závislé jedna na druhé. Ať už vám jde o poznávání dalších národů, dobrodružné cestování nebo o obchodování se zahraničím, měli byste se zaměřit alespoň na jeden ze světových jazyků.

V obchodním i soukromém styku se zahraničím vám však může pomoci také špičková překladatelská a tlumočnická agentura. Jednou z nich je i společnost Aspena, která pracuje s více než padesáti jazykovými kombinacemi. V jejím jménu bychom vám chtěli představit, jaké překlady do cizích jazyků jsou momentálně top, a tedy které jazyky se považují za nejpřekládanější. Pokud se tedy chcete učit cizí jazyk, určitě se nechte inspirovat naším přehledem.

Mandarínská čínština: otevírá bránu pro obrovský světový trh

Čínský vliv cítit výrazně nejen v Evropě, ale v poslední době už i v Africe. Nejdůležitější čínské komunity sídlí v Thajsku, Singapuru, Malajsii, Indonésii, Mongolsku, Bruneji či na Filipínách. Čína má téměř miliardu lidí, přičemž mandarínskou čínštinou se domluvíte ve všech těchto zemích. Pokud se orientujete na tento jazyk, mnohem snáze se dostanete k jedné z nejsilnějších světových ekonomik. I když má čínština mnoho dialektů, mandarínská číština se pokládá za současnou standardní čínštinu. Úředním jazykem je kromě Čínské lidové republiky i v Singapuru a na Tchaj-wanu.

Španělština: druhý nejpoužívanější jazyk v USA

Španělština má 406 milionů rodilých mluvčích. Kromě Španělska se jí domluvíte i ve Spojených státech amerických. Pokud se tedy plánujete orientovat na americký trh, určitě se vyplatí věnovat jí zvýšenou pozornost. Vedle angličtiny je totiž nejpoužívanějším jazykem v této zemi. Uplatnit se s ním však můžete i v Paraguayi a Ekvádoru. Jižní Amerika je známa levným podnikatelským prostředím. I Mexiko patří mezi ty země, kam se určitě vyplatí investovat. Španělština se považuje za oficiální jazyk v asi dvaceti zemích světa.

Angličtina: harmonizuje mezinárodní spolupráci

Anglický jazyk využívá asi 365 milionů rodilých mluvčích. V byznys sféře jde o převládající jazyk. Ve velkém se využívá zejména v USA, Austrálii, Indii a Velké Británii. Postupně se ale rozšiřuje do celého světa a dá se očekávat, že obchodní partner z kteréhokoliv kouta země ho bude ovládat. Nikoho proto asi překvapeni, že překlad do angličtiny patří mezi nejfrekventovanější požadavky překladatelských agentur.

Arabština: plno slibných možností

Asi 27 zemí světa považuje arabštinu jako svůj oficiální jazyk. Má tedy téměř 223 milionů rodilých mluvčích. Může být také vstupenkou na Střední východ, který nabízí plno skvělých příležitostí pro podniky na celém světě. Noví zákazníci touží po moderních produktech a službách, proto jim je stačí pouze nabídnout.

Znovuzrození ruštiny

Pokud si myslíte, že ruský jazyk již dávno není atraktivní, jste na omylu. Je oficiálním jazykem asi pro 160 milionů rodilých mluvčích. Rusko je plné bohatých lidí, se kterými se vyplatí obchodovat. Rusové se vyznačují štědrostí a vstřícností. Určitě se ale nevyplatí spoléhat na angličtinu, protože ruští podnikatelé ji často neovládají. Ruština se stala kvůli politickému významu jedním ze šesti úředních jazyků OSN.

Němčina: lepší evropský život

Německý jazyk je pro našince velmi lákavý, protože německy mluvící země nejsou od nás daleko a slibují úplně jinou životní úroveň. Němčinu využívá v globálu kolem 128 milionů lidí. Jako oficiální jazyk se používá kromě Německa i v Rakousku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Belgii a Lucembursku.

Stále atraktivní francouzština

Možná nevíte, že před masovým rozmachem angličtiny to byla právě francouzština, jejímž prostřednictvím jste se mohli domluvit na celém světě. Ještě i dnes jsou však překlady do francouzštiny mimořádně žádané a patří mezi top jazyky v překladatelských společnostech. Tento jazyk využívá kolem 74 milionů rodilých mluvčích a také v podnikatelské sféře je stále velmi důležitý. Kromě Evropy s ním můžete uspět v afrických a středomořských zemích, které patřily v minulosti k francouzským teritoriím a koloniím.

Ať už jsou vaše jazykové znalosti jakékoliv, může se stát, že budete potřebovat využít služeb profesionála. Agentura Aspena garantuje nejen 50 jazykových kombinací, ale i dodržení odborné terminologie a zohledněním kulturní nástavbu.

Foto: © Kagenmi / Dollar Photo Club

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top