Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu druhou, vánoční svátky se přibližují až podezřele rychle a jistě by bylo dobré vyřešit problematiku dárku dříve než v polovině prosince. Tehdy totiž nastává klasický předvánoční shon, proč si místo toho neudělat kávu v pohodlí domova? Vždyť právě nejkrásnější svátky roku mají být o klidu a pohodě, nemusíte si proto kazit den v nákupních centrech. Raději si vychutnejte atmosféru, která je prostě neopakovatelná. Třeba ve společnosti olivového oleje…

Vybírejte pečlivě a s láskou…

Dnešní uspěchaná doba nepřeje dlouhému prohlížení regálů v obchodech. Jaký vánoční dárek tedy vybrat svým blízkým, aby se je podařilo potěšit a zahřát u srdce? Výběr je pestrý, barevný a hodně zajímavý, ale stále nemáte něco, co by vám skutečně – jak se říká – padlo do oka? Možná je namístě být oproti předchozím svátkům trochu netradiční, ale o to originálnější. S olivovým olejem totiž darujete zdraví a skvělou chuť, aroma, které provoní každý byt. A stačí vlastně jen pár lžic!

Dárek pro ženu by měl splňovat nejen estetické nároky, ale být i užitečný. Lahev, která je plná olivového zdraví ze španělských hájů, bez chemie a rafinace, zcela nepochybně podobné požadavky splňuje. Arbequina nebo Picual? Záleží, na co bude mít vaše manželka nebo sestra chuť, protože v dárkovém balení jsou obě varianty. Jedna je jemná a ovocná, druhá pikantnější a lépe si rozumí třeba se sýry nebo tučnějším masem. Připravit si ale můžete i čokoládový dezert, který chutná s olivovým olejem – a to bez legrace a v pozitivním slova smyslu – opravdu jako z jiného světa.

Muži také mají své kuchařské dny…

Otázku, jaký dárek pro muže je ideální, si také hned zodpovíme. Opět můžeme zamířit do Španělska, na rodinnou farmu, kde se olivy opravdu cítí jako doma, a to i v okamžiku sklizně. Výsledek pak krásně voní a chutná, v co nejkratším čase se totiž sklizeň přesune do tmavých láhví, aby zůstalo zachováno vše, co být zachováno má. Jinak řečeno, instantní zdraví přímo z nádoby, která má navíc skutečný styl! Výběr vhodného dárečku pod stromeček už nemusí být na dlouhé hodiny, zkuste prostě a jednoduše něco hodně praktického, díky čemu oslovíte obdarovaného hned dvakrát?

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top