Nosiče kol jsou důležitým pomocníkem na delší cesty

Dovolená se bez nich zaručeně neobejde, tedy alespoň pokud jste sportovní nadšenci a hodláte alespoň její část strávit v sedle horských kol. Ať už budou umístěny stylově na střeše nebo za tažným zařízením, je jisté, že vám ušetří čas a nervy, což je při rekreaci velmi důležité. Jednoduše se připraví a pak už se na něj jen posadí bicykly – dva, tři nebo i čtyři, v případě dodatečných úprav je někdy možné dokonce uvézt i pět najednou. Rodinnému výletu už pak vůbec nic nebrání…

Dají se pořídit klidně už od pár stovek výše

První, co vás jistě v tomto sortimentu možná až zaskočí, je cenový rozptyl jednotlivých produktů. Můžete si totiž pořídit i nosiče kol, které vyjdou na pouhých pár stokorun. Samozřejmě ale musíme jedním dechem dodat, že nejde v dlouhodobém horizontu o moc dobrou koupi. Budete-li nosič používat často, může se stát, že se uvolní matičky a kolo za jízdy spadne. Jistě bude lepší investovat trochu vyšší částku, alespoň v řádu nižších tisíců. Na trhu je k dispozici samozřejmě velmi široké spektrum možností, takže si vybere naprosto každý. Elegantní modely pro dva cyklisty nebo i celou rodinu, která se zrovna rozhodla pro víkend na cyklostezkách a hezký výlet po vlastech českých.

Vhod samozřejmě dnešní nosiče kol přijdou i profesionálním závodníkům, kteří se potřebují rychle dopravit z bodu A do bodu B, protože víkendové závody v Itálii na nikoho se startem jen tak nepočkají. Bezpečnost prověřená testováním, lehkost materiálů a jednoduchá instalace, ke které nebude ani zapotřebí žádné speciální nářadí. Bez problémů dnes můžete převážet nejen klasické bicykly, ale také elektrokola, pokud si pohlídáte nosnost. Nezapomeňte v každém případě nosič důkladně zamykat, a to i když půjdete jen natankovat palivo nebo si dát kávu v restauraci. Nenechavci totiž bohužel nikdy nespí!

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top