Nosíte už také kontaktní čočky?

Kontaktní čočky jsou trendem posledních let a třebaže jsou brýle designovým doplňkem, jsou určité situace, kdy se bez čoček neobejdete.

Stále více lidí nosí čočky dnes a denně zejména díky posunu technologií, které odbouraly syndrom suchých a červených očí. Pro citlivé oko se nejlépe hodí inovativní silikon-hydrogelové kontaktní čočky. Ty se mohou pyšnit velkou propustností pro kyslík a dokonce i speciální zvlhčující technologií.

Kontaktní čočky dnes ale nenosí jen lidé s poruchami vidění. K sehnání jsou i designové barevné kontaktní čočky. Setkat se můžete s dioptrickými i kosmetickými barevnými čočkami. Jednoduše můžete změnit svůj vzhled, nebo být středem pozornosti na párty například s červenými nebo žlutými čočkami.

Druhy kontaktních čoček

Jaké zvolíte kontaktní čočky je čistě na Vás, ale vždy je lepší poradit se v oční optice. Vhodnou volbou je navštívení tzv. aplikace kontaktních čoček, kde vám změří oči a poradí, které kontaktní čočky budou pro vás vhodné. Dnes převládají měkké kontaktní čočky, pro citlivé oči. Zde jsou vhodné především silikon-hydrogelové čočky, ale čočky dnes nosí i lidé s poruchami jako je astigmatismus či presbyopie.

Co se jednodenních čoček týče, jejich pořízení je sice dražší, ale nemusíte se starat o jejich údržbu. Jedná se tedy o bez údržbové řešení a nebudete potřebovat žádná pouzdra ani roztoky, protože čočku večer po vyjmutí z oka vyhodíte.

Pokud jsou pro vás jednodenní čočky příliš drahé, můžete sáhnout po čočkách čtrnáctidenních, měsíčních, čtvrtletních nebo dokonce ročních kontaktních čočkách. Čím déle čočky nosíte, tím více nečistot a bakterií se na nich však usazuje, proto v žádném případě neprodlužujte stanovenou dobu nošení.

Příslušenství ke kontaktním čočkám

Pouzdra na kontaktní čočky slouží k uložení vícedenních čoček pokud zrovna nejsou v oku. Je v nich roztok, kterým se čočky čistí.Hodně důležité je dodržovat základní hygienická pravidla a pouzdro na čočky čas od času vyměnit. My doporučujeme pouzdra s antibakteriální úpravou. Tímto pouzdrem snížíte riziko kontaminace čoček na minimum. Děti ocení barevná pouzdra.

Aby byly vícedenní čočky stejně kvalitní po celou dobu jejich nošení, je potřeba je pravidelně čistit. Vždy kupujte jen kvalitní roztoky na kontaktní čočky, které snižují možnost zanesení infekce do oka. Roztoky založené na peroxidové bázi umožňují čistění bez mechanického promnutí.

Oční kapky, někdy nazývané též umělé slzy, zvlhčují oční sliznici a lze je kapat přímo na většinu kontaktních čoček. Nikdy do oka nekapejte čistící roztoky, které oko nikdy neochrání před mechanickým poškozením vlivem prašnosti.

Nemusíte se obávat ani ceny kontaktních čoček a příslušenství. Díky internetovým obchodům jako je například Čočkovník.cz jsou k dispozici kontaktní čočky levně, rychle a přitom stejně kvalitní, jak v běžných optikách.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top