Odlište své domovy současným uměním

Už jsme se smířili s tím, že snad všichni mají doma stejnou sedačku, koberec, lustr i jídelní stůl. Je jasné, že z obchodních řetězců typu Ikea nebo Asko je nábytek prostě levnější než z designových studií nebo přímo od menších výrobců.

Když už jsou naše domovy tak stejné – měly by být odlišeny alespoň doplňky a dekorací. A tak jako že u řezníka nekoupíte zeleninu, tak ani obrazy by neměly být hledány v obchodu s nábytkem. A že originální umění nemusí stát nutně statisíce? To dokazuje nový projekt ArtBanana.cz, umělecká online galerie, která nabízí možnost zakoupení originálních uměleckých děl už od 1 000 Kč.

Vlastnit obraz od současného umělce přináší nejen úžasný pocit toho, že na světě existuje právě jeden jediný tento kus a nikdo jiný ho nemá, ale i to, že relativně cenově dostupné dílo může být časem mnohonásobně zhodnoceno. Investice do současného umění je jednou z nejvýnosnějších vůbec.

Soukromé galerie se spojují na jediném webu a vytváří jednoduchý a pohodlný způsob nákupu současného umění. ArtBanana nyní nabízí díla ze sedmi galerií a jejich počet se bude neustále zvyšovat. Originalita děl je nezpochybnitelná výběrem pouze žijících autorů a kvalita děl je zaručena renomovanými galeriemi. Tím se projekt jednoznačně odlišuje od všech ostatních prodejních online galerií, které umělecká díla doposud nabízejí.

„Filozofií a cílem ArtBanany je přiblížit současné umění široké veřejnosti a přesvědčit ji, že originálními uměleckými díly se může obklopit opravdu každý,“ vysvětluje spoluzakladatel společnosti Ján Gajdušek. Obrazy a grafiky se díky ArtBanana stávají dostupnějšími nejen finančně, ale i fyzicky, protože nabídku geograficky vzdálených galerií spojuje jediný web a zároveň poskytuje službu doručení obrazu až do domu. Název ArtBanana odráží celkovou myšlenku projektu. Je vtipný, hravý, vychází z pop-artu a má jasný cíl – dostat umění mezi lidi.

Počet galerií, jejíchž díla ArtBanana nabízí, neustále roste. V nejbližší době se k nim přidají galerie např. z Brna, Ostravy, Plzně nebo Ústí nad Labem a dalších měst za hranicemi České republiky.

Více informací k tématu naleznete na www.ArtBanana.cz

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top