Originální dárek pro manžela Česká pivní turistika

České pivovary

Netušíte čím potěšit manžela nebo chcete naopak opravdu originální dárek? Pak jej vezměte na českou pivní turistiku. Můžete spolu navštívit České pivní muzeum v Plzni, chmelařské muzeum v Žatci pražské muzeum U Fleků nebo pivovary v celé České republice či si vyrazit do pivních lázní.

Po celé České republice na vás a vašeho partnera čeká stovka zajímavých míst, kde se dozvíte o tomto „tekutém chlebě“ informace, které jste doposud netušili. Mimo to můžete zabrousit i do originálních pivních obchodů, kde si zakoupíte originální zboží, které se točí okolo piva, jeho čepování, pití, apod. Máte chuť na trochu zábavy? Můžete tak pořídit velmi originální dárky k Vánocům pro muže, přítele nebo dědu. Doba ponožek, svetrů a kravat je již pryč! Vsaďte na originální pivní dárky!

Kam vyrazit za pivní turistikou?

V Praze je okolo dvaceti pivovarů, některé mají mnohaletou tradici. Nejdelší pivovarskou tradici má Plzeň, kterou rozhodně nesmíte zapomenout navštívit rovněž. Každoročně se zde pořádá Pilsner Fest na oslavu prvního spodně kvašeného piva. V Žatci můžete navštívit turistické centrum nazvané Chrám chmele a piva. Případně máte-li chuť na trochu zábavy? Vezměte manžela na některé z pivních slavností. Jen ve středočeském kraji se jich každoročně koná více než 30.

V jižních Čechách se vydejte po pivní stezce, která propojuje 6 průmyslových a 11 minipivovarů. Navštívit můžete v Českém Krumlově pivovar Eggenberg, Pivovarský dvůr ve Zvíkově nebo každoroční slavnosti v Třeboňském pivovaru Bohemia Regent. Nejvýše položeným pivovarem je pivovar na Luční Boudě v Krkonoších. Na severní Moravě navštivte pivovar Radegast v Nošovicích či pivovar Ostravar v Ostravě.

Pivní lázně

Prošli jste si muzeum i pivovary a zašli si na slavnosti? Pak se odměňte relaxačním pobytem v pivních lázních. Váš muž uvítá jistě i to, že nejde jen o klasické procedury jako je masáž, zábal či koupel, ale důležité je zde i pití piva. Dochází pak k harmonizaci organismu a duševnímu odpočinku. První pivní lázně u nás vznikly v roce 2006 v pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

V České republice je pivní kultura velice obsáhlá, a proto je velice těžké ji schnout v jednom článku. Chcete-li v klidu a teple domova studovat kam vyrazit, doporučujeme pořídit si mapu pivovarů České republiky. Sami se přesvědčíte kolik pivovarů se nachází u nás v republice.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top