Pec pod Sněžkou jako ideální místo pro strávení dovolené v Krkonoších

Jestliže plánujete dovolenou v Krkonoších, na výběr máte hned z několika oblíbených destinací. V Krakonošově revíru je krásně, kam oko dohlédne, ale mezi nejoblíbenější místa patří lyžařská střediska, která jsou atraktivní i mimo zimní sezónu.

Turisty tak láká například Harrachov proslavený skokanskými můstky, horské městečko Špindlerův Mlýn nebo romantická Pec pod Sněžkou. Pokud zadáte do vyhledavače ubytování Krkonoše, pak vám vyjede možná právě tohle město ležící na řece Úpě. Co je v jeho okolí zajímavého a proč byste se měli na prázdniny ubytovat právě zde?

Z Pece až na vrchol Sněžky nebo k Luční boudě

Pec pod Sněžkou nabízí turistické, kulturní i sportovní vyžití po celý rok. Od zimy do jara je královnou lyžařů či milovníků wellness procedur, léto a podzim patří turistům, rodinám s dětmi i všem ostatním, kteří si chtějí vychutnat krásy této krajiny.

Jak už její jméno napovídá, Pec leží na úpatí naší nejvyšší hory – Sněžky. Kroky návštěvníků tak budou směřovat nejspíš právě tam. Je sice možné využít lanovku, která vede až na vrchol, ale zážitek z cesty po svých určitě stojí za to. Z Pece se lze po mnoha turistických trasách klikatících se horskými údolími vydat například i k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna nebo Horní Malé Úpy.

Pohádkové údolí je plné romantiky i adrenalinu

Co se týče ubytování – Krkonoše jsou z Pece pod Sněžkou vidět jako na dlani a Pec je tak ideálním místem, odkud podnikat výlety. Není třeba se vydávat na dlouhé túry, pokud hledáte spíše odpočinek. Místo toho je možné si užít zábavu na některé ze zdejších bobových drah, půjčit si horské koloběžky nebo se jít i s celou rodinou pobavit do některého ze zdejších adrenalin parků.

Romantické roubenky zasazené do zeleného údolí dokážou vrátit návštěvníky do starých časů a připomenout pohádkového Krakonoše, Anče, Kubu, hajného i zlomyslného Trautenberka. Ve zdejších hotelech i penzionech můžete najít pohodlné ubytování, wellness služby i kvalitní horskou kuchyni a užít si tak odpočinkovou i sportovně laděnou dovolenou se vším všudy.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top