Podle jakých kritérií vybírat byt?

Není bydlení v rodinném domku nic pro vás? Vyhovuje vám byt a v současné době řešíte, že si pořídíte vlastní? Nechte si poradit. S našimi radami nemůžete při výběru udělat chybu. Je třeba zvážit hned několik atributů!

 

Nový nebo starý?

Určitě se setkáte s názorem, že staré byty mají své osobité kouzlo. Je to sice pravda, ovšem koupě starého bytu je spojena s celou řadou starostí. První problém je, že budete muset investovat nejen do koupě, ale také do oprav. Ve starém bytě nemusí být v pořádku elektrické rozvody, voda apod. Problém také je, že je hodně finančně náročné měnit dispozice. Pokud chcete koupit starý byt jen z důvodů nižší pořizovací ceny, popřemýšlejte o tom. Nevyplácí se to. Naopak pořízení nového bytu má hned několik výhod. Vše je nepoužité, takže se můžete rovnou nastěhovat, je také možné zasahovat do dispozičního řešení. Nové byty jsou vzdušnější a světlejší. Důkazem toho jsou například tyto novostavby v Praze od renomovaného developera Sekyragroup.

 

Rezidenční projekt Tandem Modřany

Lokalita a občanská vybavenost

Kromě stavu bytu si musíte důkladně prověřit lokalitu. Zajímejte se o dopravní obslužnost, určitě nechcete trávit hodně času na cestě do práce. Zjistěte si, jestli se v místě nachází školky, školy, obchody, lékaři apod.

Od koho koupit?

Nabízí se 3 varianty:

  • od soukromého prodejce
  • realitní kancelář
  • přímo od developera, jež staví nové developerské projekty v Praze či v jiných městech republiky.

 

Nákup od soukromé osoby je často zdlouhavý a většinou jsou v nabídce jen staré byty. Realitní makléř si za zprostředkování prodeje nestydí říct o vysokou provizi, vstříc vám vyjdou většinou jen developeři. Při této formě nákupu se neplatí provize. Zájem o koupi nových bytů z developerských projektů je proto značný, musíte rychle jednat. Jaká je aktuální nabídka? Podívejte se na byty na prodej v Praze.

 


Nové bytové domy v Dolních Počernicích

Začněte v bance!

Ještě než se začnete poohlížet po novém bydlení, zajděte do banky. Musíte vědět, jaké jsou vaše finanční možnosti. Pamatujte, že hypotéka pro vás nesmí být příliš velká zátěž, je to úvěr, který budete splácet třeba i 30 let. S bankou jednejte a nekývněte na první nabídku. Využijte konkurenčního boje! Jak postupovat, abyste získala co nejvýhodnější úvěr? Rady přináší tento článek.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top