Prožijte příjemný odpočinek v pohádkové přírodě

Až se jaro zeptá, co jste dělala v zimě, odpověď je nasnadě. Plánovala jsem. Snila a fantazírovala. Toužila jsem po nevšedním zážitku. Chtěla jsem na místo, kde bude klid a příroda malebná, jako v pohádce. Tam, kde se historie protíná s romantickou přítomností. Skutečně takové místo existuje?

 

Existuje a je fyzicky hmatatelné! Dny plné pohody a relaxace můžete s celou rodinou strávit v romantickém hotelu Mlýn Karlštejn. Hotel u hradu Karlštejn nabízí luxus a pohostinnost, kterou by vám mohl závidět samotný Karel IV. Objekt je umístěn v malebném prostředí chráněné oblasti Český kras na břehu řeky Berounky, 25 km od centra hlavního města Prahy. Je tak lehce logisticky dostupný a během pár minut se dostanete mimo ruch civilizace do oázy klidu.

Oáza štěstí a klidu

Ubytování nedaleko Karlštejna nabízí 21 nekuřáckých pokojů, rybí restauraci, relaxační centrum i konferenční prostory. Součástí hotelového areálu je 2.500 m2 velký ostrov s romantickým altánkem, s grilem a party stanem. Zejména děti pak ocení netradiční ZOO koutek, kde vás uvítají koníci, oslíci, ovečky a dokonce velbloudí pár.

 

Návštěvníci hotelu si nemohou nechat ujít návštěvu světoznámého hradu Karlštejn, který na každého dýchne svou pompézností. Hrad proslul zejména tím, že za života císaře Karla IV. do něj měly zapovězený vstup ženy, což velmi dobře znázorňuje muzikálová legenda Noc na Karlštejně. Každý Čech by měl alespoň jednou za život toto magické místo navštívit.

 

Dny, na které nezapomenete

Samotný hrad však není jediným lákadlem, které k výletu na Karlštejn táhne. Turisté mohou navštívit například i Muzeum betlémů, které obsahuje kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale také z raritních materiálů, jako například cukr nebo chleba. Nebo je možné zavítat do Voskového muzea, které skrze figuríny z vosku seznamuje návštěvníky se slavnými postavami českých dějin.

 

Na Karlštejně je možné zhlédnout karlštejnské vinice a degustovat jejich sklepní výdobytky. Vysoce hodnocený Modrý Portugal má dlouholetou tradici. V jarních a letních měsících jistě nikdo nepohrdne projížďkou kočárem, taženým koňským spřežením, anebo se provětrat v golfovém resortu, který láká na 27 jamkové hřiště.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top