Skartace

Ať už jste majitelem firmy, jejím zaměstnancem nebo jednatelem, jistě se dnes a denně potýkáte s velkým a mnohdy až neúměrným množstvím nejrůznějších dokumentů, smluv a dalšího pověstného papírování. Je pravda, že nám v dané chvíli, kdy tyto formality vyřizujeme, může připadat, že nám život spíše komplikují.

V závěru věci nám však mohou být jedině ku prospěchu. A to hned z několika praktických důvodů. Můžeme se k oněm dokumentům kdykoliv vrátit a ověřit si tak některé informace, které jsme během časového horizontu zapomněli, ale máme v nich také jakousi oporu a pomyslná zpětná vrátka, když potřebujeme doložit některá fakta úřadům či jiné kontrole. Všechny tyto pojmy se tedy týkají archivace dat a dokumentů.

{openxad 1}

Na druhé straně této rovnice se nabízí otázka jak uchovaná a archivovaná data úspěšně a bez rizika likvidovat. Myslím si, téměř každému z nás vytane na mysl jedno jediné slovo a tím je skartace. Jedná se totiž jednak o oblíbenou a atraktivní metodu, jak se přebytečných a již neužitečných dat zbavit. A především se řadí skartování jako takové mezi jednu z nejbezpečnějších metod likvidace citlivých údajů. Tím pádem je zde minimální riziko toho, že by archivované dokumenty mohly být znovu obnoveny a zneužity třetí osobou. Skartace Vám tento problém vyřeší.

Jelikož žijeme v moderní době, velmi často se vedle klasických tištěných smluv a dokumentů zaznamenávají nejrůznější data na stále populárnější elektronické nosiče. Mnoho lidí se domnívá, že pokud z nich data smaže, ztratí se na dobro. Opak je však pravdou. Takto archivované dokumenty se dají při troše snahy a zručnosti v IT oboru znovu obnovit, načíst a opětovně bohužel také zneužít na jiné účely. Proto je i v tomto případě nutné a nezbytné myslet na bezpečnou skartaci a ochranu osobních i firemních dat. Z toho důvodu neberte skartaci na lehkou váhu!

Pokud tedy máte co dočinění s dokumenty a daty, ať už se pohybujete v kterémkoliv pracovním oboru a odvětví, mějte na paměti, že kvalitní skartace je opravdu nedílnou součástí všech procesů, které při práci dnes a denně provádíme. Chráníme tak jednak sebe a svoji firmu, ale především citlivá data našich klientů. Skartace je důležitou činností, neberte ji tedy na lehkou váhu.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top