Studentské batohy, batohy na notebook

Pamatujete si na tu krásnou dobu, kdy jste šli s rodiči vybírat svoji první školní aktovku? Jistě jste byli, možná trošku naivně, natěšení nejen na pomyslný školní start, ale především na to až pyšně ponesete na svých bedrech brašnu s Vaším oblíbeným kresleným hrdinou.

Naše rodiče jistě kromě designu zajímala také kvalita oné školní aktovky a její praktická využitelnost. Ostatně pokud jste stále studentem či studentkou řešíte možná momentálně obdobný problém. Tedy ne, že by jste si už nezakládali na vzhledu Vašeho batohu, ale jistě se zajímáte více než v dětských letech o jeho využitelnost a zaměřujete se více na praktickou stránku věci. Studenstké batohy jsou na našem trhu zastoupeny momentálně v široké míře. Doba, kdy jsme si studenstké batohy vybírali z velmi malého profilu je naštěstí dávno pryč.

Na co je tedy důležité se při výběru zaměřit? Především by Vás měl zajímat materiál, ze kterého jsou studentské batohy vyrobeny. Dále by jste se měli zaměřit na tvar batohu. Mnohé se podobají dřívějším aktovkám, což není samozřejmě na škodu. Je důležité si všímat především pevných a anatomicky tvarovaných zad a dostatečné šíře popruhů na ramena. V neposlední řadě Vás jistě bude zajímat, zda jsou přítomny nějáké bezpečnostní prvky, například reflexní elementy. I těmi studenstské batohy nešetří a dbají tak na Vaši bezpečnost.

V dnešní moderní době se stala nezbytností studia také práce na notebooku. Proto se zcela přirozeně začaly vyvíjet batohy na notebook. Tyto batohy na notebook jsou opět k dostání v nejrůznějších velikostech, tvarech a designových provedení. Jejich nespornou výhodou oproti klasické tašce přes rameno je fakt, že zdaleka tolik nezatěžují Vaši páteř a šíjové svalstvo. S batohy na notebook Vám také nehrozí sklouznutí tašky s notebookem z ramene a jeho následné poškození.

Přejeme Vám šťastný výběr, ať už se jedná o studentské batohy nebo o batohy na notebook a pokud se při jejich výběru vrátíte v myšlenkách do dětských let, přejeme Vám příjemné snění.

 

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top