Tomáš Erben – poznej svého kouče

Sex, vztahy, vášeň, láska, něžnosti, dobrodružství… “Je lepší shořet než vyhasnout”, musím sám sobě občas připomínat. To nenápadné vyhasínání je celkem běžná věc, která se děje všude kolem. Všimli jste si? Jestli všimli, pak jste asi už něčím trochu výjimeční.

A to Ti dává slušnou šanci něco změnit!

Jak to máš Ty, plápoláš a jiskříš? Alespoň tu a tam?

Tématem radosti, prožití života naplno, vzrušení, řekl bych, se zabývají spíš ženy. My chlapi jsme takoví přímočaří, zas až tolik nehledíme na nitro. Fyzičtí, prostší, výkonní… Nedumáme. Zato ženské nitro je jako pouť. Barevnost a rozmanitost, nahoru a dolu, sladká cukrová vata s buřtem a hořticí. Není divu, že se všem zúčastněným občas motá hlava :).

Nedávno jsem vytvářel rozhovor na téma: “Co vlastně řeší moje klientky?”. Zajímavá příležitost, zkusit najít nějaké spojité nádoby všech žen. Ne, nejsou to radostné prožitky, ne, neozýváte si mi zavčasu s tím, že se něco blíží. Tak dlouho potlačujete ten jemný vnitřní hlásek, kterému se dnes už málo naslouchá, svou ženskou intuici, až se musí ozvat vaše fyzická schránka. Alespoň že tělo dokáže zatáhnout za záchrannou brzdu a tak vás probrat. Něco se musí stát, že jo?!

Vztah. Ten se probírá u kafe, jím se zabývá spousta všelijakých expertů, vztah dominuje literatuře, hudbě i obrazům odnepaměti. Tak proč jsme v něm všichni pořád tak strašně leví? Ale co my, proč v něm nemůžeš najít uspokojení právě TY?

Možná právě proto, že tápeš na špatných místech. Kamarádky Tě podpoří radou, která umocní Tvůj pocit, že jsi obětí. Přečteš si nějaké články popisující, jak si počíná správná žena. Ty přeci všechny body splňuješ, a přesto to ten Tvůj blbeček neocení. V kartách Ti už dávno vyvěštili velkou lásku a Ty se akorát motáš na místě, potýkáš se s nudou, rutinou, nevěrami, nejistotou… Sama už nevíš, po čem by sis ráda sáhla.

Udělej za tímhle vším tlustou čáru. Třeba právě tenhle článek bude tím střípkem do Tvé skládačky. Pokud si na to sama nevěříš, pak se mi klidně ozvi (www.tomaserben.cz). Pokud ano, pusť se do toho hned.

Jak hodit výmluvy za hlavu, oprostit se od setrvačnosti? Poděkovat ostatním za jejich očekávání? Jak si sáhnout na změnu, přičichnout k novým obzorům, užít si svou druhou mízu? Osvobodit se? Prožít vzrušení a uspokojení z nových setkání? Kde na to vzít odvahu a kuráž?

Na snazších tématech, jako životní styl, využití času pro sebe a po svém, odházení nepotřebných masek,… si dokážeš ověřit, že ty změny fungují… Můžeme spolu zvládnout nejdřív maturitu, a pak se vydat na vejšku.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top