Vlasy, základ úspěchu

Vlasy jsou a vždy i byly vizitkou našeho zdraví. Vědí to ženy a vědí to dokonce i muži. Ti si podvědomě svou partnerku vybírají právě podle signálů, které vysílá její tělo. Velkou části se na tom všem podílejí vlasy a že snad ne?

Znáte přeci reklamu na šampón, kde se jedna ze slečen diví: “Tak proto stojí muži ve tvé frontě…?” Není daleko od pravdy. Známka zdravých vlasů je jejich přirozená lesklost, hebkost a pružnost. Abychom si ji udrželi,
musíme jim věnovat patřičnou dávku pozornosti.

Přírodní, či barvené vlasy určují váš styl. Svými vlasy, svým účesem ovlivníte okolí, jejich pohled na vás samotné. Pokud se rozhodnete změnit svou image a zvolíte jinou barvou barvu vlasů, musíte
počítat s tím, že jim budete věnovat kvalitní péči. Vlasy samotným barvením trpí, poškozuje se jejich přirozená struktura. Výsledný efekt pak není takový, jaký jste se v počátku představovali. Barva slábne, vlasy ztrácí lesk a trpí lámavostí.

Co s tím? Dopřejte svým vlasům pravidelné používání kvalitního kondicionéru, který pomůže obnovit přirozenou vlhkost a lesk vašich vlasů. Omezte používání nekvalitních laků, které mají tendenci vaše zesláblé vlasy vysušit a podnítit tak jejich lámavost. Používejte vlasový vosk z přírodních výtažků. Vosk má schopnost od nepříjemných vlivů vlasy ochránit po celý den.

Vyhněte se agresivní úpravě při tvorbě účesů. Nejhorší co může být, je použití rozpálené kulmy. Suché vlasy myjte jemně dvakrát týdně šampónem vytvořeným právě pro tento typ vlasů, poté použijte kondicionér. Vlasy mastného typu potřebují mýt častěji. Ne abyste je však drhli násilným způsobem. Jejich mastnota vzniká důsledkem hormonálních poruch, špatnou funkcí štítné žlázy či konzumací nevhodných potravin (mastná jídla a čokolády ve větším množství). Nikoliv tím, že si je “ušpiníte”.

Při posledním oplachu jim můžete dopřát citronovou štávu ( čistě přírodní) pro zvýšení lesku. Na normální typ vlasů použije šampón a kondicionér určený pro normální vlasy.

Dopřejme svým vlasům odpočinek a věnujme se jejim konečkům. Ty jsou náchylné na zdvojení a třepení. Každých šest týdnů by se měli proto zastřihávat. Pokud si myslíte, že vlasy musíte umývat denně, jste na omylu. Denní mytí vlasy zeslabuje, vysušuje a ztrácí tak svůj přirozený vzhled. Agresivní vysoušení a drhnutí ručníkem vašim vlasům také nikterak neprospívá.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top