Vůně do bytu: proč má domov vonět? A jak vybrat tu správnou vůni?

Je jen jedno místo na světě, kde si můžete skutečně odpočinout. Domov. Hřejivé místo klidu, které si zaslouží naši péči. Zanedbaný a neuklizený byt značí zanedbaný a neuspokojený život majitele. Kdo chce být v harmonii se svým tělem, pečovat o svoji fyzickou i psychickou pohodu, musí mít příjemné zázemí. Uklizené, čisté a voňavé.

Vůně přináší vzpomínky. Takové, které se vám vryjí hluboko do nitra. Využijte je.

Příjemná vůně, která vás přivítá pokaždé, když se vrátíte z práce nebo cest, vůně, která bude značit domov a moment klidu je to nejpříjemnější, co si můžete přát. Ne nadarmo světové hotely vynakládají vysoké částky a najímají si špičkové parfémáře, aby vytvořili dokonalou vůni přesně pro interiér daného hotelu, a ne nadarmo se tato vůně striktně dodržuje v rámci všech hotelů po celém světě. Proč? Protože vždy, když klient vstoupí do hotelu, jako první ho přivítá známá vůně. Ta, kterou má rád. Ta, která vyvolává vzpomínky. Využijte toho. Vytvořte si vůni vašeho domova. A až vaše děti vylétnou z hnízda, vždy když ucítí tu známou vůni, vybaví se jim vzpomínky, které vydají za milion fotek. Čich dokáže vyvolávat ty nejsilnější vzpomínky, melancholické a emoční.

Podle čeho vybírat vůni? Na jaké bázi mohou vůně stát?

Vhodnou vůni do bytu vybírejte tak, aby vám byla příjemná. Rozhodujte se mezi šesti základními bytovými vůněmi. Jsou to:

Sladké vůně: sladké a cukrové vůně. Působí hřejivě, patří k nim třeba vůně vanilky.

Pudrové vůně: voní intenzivněji a déle, bývají osobité, pižmové

Ovocné vůně: působí smyslně, mají letní atmosféru. Voní dlouho.

Svěží vůně: charakteristické citrusovými tóny, které mimo jiné umí pohlcovat pachy.

Dřevité a kořeněné: silné a energické, svou kompozicí vhodné pro muže

Květinové vůně: něžné a romantické, dodávají klid

 

Jaké možnosti provonění bytu existují?

Základní doporučení je vybírat pouze kvalitní vůně, které stojí na přírodní bázi. Cílem je byt harmonizovat, nikoliv nasytit chemickými sloučeninami. Pokud chcete 100% jistotu kvality, zkuste se podívat na tento odkaz: vůně do bytu. Zde jsme našli na jednom místě skvělou nabídku vůní, která lze perfektně doplňovat o jednotlivé komponenty.

Difuzéry s ratanovými tyčinkami

Nejvhodnější variantou na provonění bytu jsou vonné difuzéry s ratanovými tyčinkami. Tyto difuzéry fungují tak, že do (obvykle okrasné lahvičky) se vlije vonná náplň a do difuzéru se umístí ratanové tyčinky. Vůně po tyčinkách vzlíná a uvolňuje vůni do prostoru.

Jak vybrat difuzér s ratanovými tyčinkami?

Zejména podle velikosti bytu. Čím menší difuzér, tím menší místnost provoní. Aby byla vůně ideální (tedy ani slabá ani silná), je doporučení následující:

Do malých prostorů vyberte difuzéry o objemu kolem 100 ml, do středních difuzéry o objemu kolem 250 ml a do velkých prostor vyberte difuzéry o objemu 500 ml.

Sílu vůně také ovlivníte počtem umístěných ratanových tyčinek. Čím více tyčinek, tím silnější vůně, ale také tím dříve vůně vyprchá (a je třeba doplnit vonnou náplň).

Doporučujeme také nejprve zjistit, zda u vámi vybrané značky difuzéru lze dokupovat náhradní stébla a náhradní vonné náplně. Toto malé ujištění vám ušetří náklady v budoucnu (když byste zjistili, že daná firma nedodává náhradní příslušenství a vy byste museli zakoupit za drahé náklady opět celou sadu, což je navíc i neekologické).

TIP: Doplňte difuzéry i o sprej nebo vůni do auta

Skvělé je, když se vaše oblíbená vůně dá sehnat i ve více možných variantách. Kvalitní firmy umí toto přání zákazníků kombinovat, takže kromě difuzérů je možné si zakoupit například i bytové spreje (pro okamžité osvěžení interiéru), svíčky nebo i difuzéry, vonné oleje, anebo dokonce i vůně do auta.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top