Výstava masožravých rostlin

27. srpna začala v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK tradiční výstava masožravých rostlin Darwiniany, společnosti pěstitelů masožravých rostlin (a jiných botanických kuriozit), organizovaná ve spolupráci se zmiňovanou botanickou zahradou.

{openxad 1}

Máte-li o tyto rostliny zájem, nezapomeňte si na ni udělat čas, druhovou skladbou je nejbohatší v ročním cyklu výstav v ČR a každý rok můžete vidět něco trochu jiného. Rostliny do expozice zapůjčují sami pěstitelé, prodejci a členové Darwiniany, a pokaždé se najde něco nového, co v minulých letech k vidění nebylo.

Velkým lákadlem pro zájemce je i značná účast prodejců masožravých rostlin, této výstavy se účastní pět různých pěstitelů-obchodníků a podle toho je i výběr rostlin velmi široký. K dostání jsou rostliny pro úplné začátečníky i vzácné kousky pro zkušené fajnšmekry. Na otázky se vám dostane vyčerpávajících odpovědí od zkušených pěstitelů a můžete zde zakoupit i základní literaturu s radami pro úspěšné pěstování.
Vstupné činí pouhých 30 korun za dospělého a poloviční pro děti, studenty a důchodce. Pro rodiny se často lépe vyplatí rodinné vstupné za 60 korun. ZTP, jeho doprovod a doprovod školní výpravy jsou zdarma stejně jako členové společnosti Darwiniana a jejich doprovod. Lze dojít i s celou výpravou a objednat si výklad k vystaveným rostlinám.

Výstava začala v pátek 27. srpna a je otevřena každý den do neděle 5. září 2010 od 9 do 18 hodin a najdete ji v horním skleníku Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK na ulici Na Slupi 16 v Praze 2. Další informace a instrukce k objednávkám výkladu pro výpravy či školní třídy najdete na stránkách Darwiniany: www.darwiniana.cz/masozravky. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top