Zdravý životní styl

Kdo z nás by se otázkou zdravého životního stylu nezabýval? Někteří z nás ji řeší dnes a denně, jiní si na něj vzpomenou jednou za čas a někteří s ním bohužel začnou koketovat až tehdy, když jim dá jejich tělo jasný signál, že takto už to dál nepůjde a je třeba něco změnit.

Abychom se právě tomuto poslednímu případu mohli vyvarovat, je potřeba o svoje zdraví dbát. Nic totiž není zadarmo. Na druhou stranu se však staráme sami o sebe a to se nám může jedině pozitivně vrátit. Stojí to zkrátka za to a nikdo jiný to za nás neudělá. Zajímavé tipy na Femzin – magazín pro ženy.

Ač se to může na první pohled zdát složité, tak zdravý styl nemusí představovat vůbec nic těžkého a při osvojení si pár zásad a dovedností to jde nakonec vlastně samo. Základem všeho by měla být pravidelnost. Pravidelnost by se měla objevit v našem odpočinku, spánku, stravování, sportu, pitném režimu a nakonec i v lenošení a chvílích relaxace. Zajímavé tipy můžeme najít na Moestar. Co se týče zdraví jako takového základním kamenem a pilířem všeho by mělo být správné stravování. Zde bychom měli dbát na to, aby naše potrava byla vyvážená, pestrá a nemělo by v ní chybět zastoupení žádných živin. Maximální příjem energie by neměl přesahovat její výdej a dbát je potřeba i na vhodný přísun tekutin. Připomínat, že by měly být neslazené a nealkoholické, je asi zbytečné. A co dělat když občas dostaneme chuť na něco opravdu nezdravého? Pokud se z toho nestane rutina a návyk, není třeba se trápit a i to, co pro nás není úplně ideální si jednou za čas dopřát. Bez výčitek! Jedině tak se totiž můžeme vyvarovat nočním atakům na ledničku, přejídání se a pravidelných návštěv fast foodů.

Se zdravým životním stylem jde ruku v ruce také pravidelný pohyb. Zde bychom se měli zaměřit na takový druh fitness, který nás baví, naplňuje a máme z něj radost. Jedině tak u pohybu máme šanci vydržet a sportovat pravidelně. A je v podstatě jedno, zda se jedná o zumbu, posilování nebo dlouhé procházky přírodou. Zde jsou zajímavé tipy na Modaes – magazín o módě, stylu, fitness a sportu.

Mohlo by Vás zajímat

Scroll to Top